اعتبار مانده مرخصی بازنشستگان کرمان تا پایان مهر واریز می‌شود

کرمان – فت فتو – رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی کرمان اعلام کرد: اعتبار مربوط به مانده مرخصی بازنشستگان این استان تا پایان مهرماه امسال به حساب دستگاه ها واریز خواهد شد. به گزارش فت فتو جعفر رودری شامگاه شنبه در سومین نشست شورای برنامه ریزی و توسعه استان کرمان طی سال جاری با […]

کرمان – فت فتو – رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی کرمان اعلام کرد: اعتبار مربوط به مانده مرخصی بازنشستگان این استان تا پایان مهرماه امسال به حساب دستگاه ها واریز خواهد شد.

به گزارش فت فتو جعفر رودری شامگاه شنبه در سومین نشست شورای برنامه ریزی و توسعه استان کرمان طی سال جاری با بیان اینکه پاداش بازنشستگان استان به طور کامل پرداخت شده است اظهارداشت: اعتبار پاداش پایان خدمت برای ۲۰۵ نفر از بازنشستگان به حساب دستگاه های اجرایی استان واریز شده و اعتبار مانده مرخصی نیز تا پایان مهر واریز خواهد شد.

فرآیند جذب اعتبارات در استان 

دبیر شورای برنامه ریزی و توسعه استان کرمان همچنین با تشریح آخرین اطلاعات مربوط به جذب اعتبارات در استان، میزان جذب سرجمع اعتبارات استانی و نیز اعتبارات ملی تملک دارایی سرمایه ای (عمرانی) استان را حدود ۹۴ درصد عنوان کردو گفت: هنوز ۴۴ میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان اعتبار از اسناد سال گذشته به طور کامل جذب نشده است که البته مدیران گفته اند امکان جذب تا پایان شهریور که مهلت جذب آن است، وجود دارد.

اختصاص ۱۸۰۰ میلیارد تومان بودجه

وی اضافه کرد: بودجه تملک دارایی سال ۱۴۰۰ استان کرمان بیش از چهار هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان اعلام شده که بیش از یکهزار و ۷۰۰ میلیارد تومان ابلاغی داشتیم و از این میزان نزدیک به ۴۰ درصد تاکنون تخصیص یافته و در مجموع یکهزار و ۸۰۰ میلیارد تومان منابع به صورت نقد و اسناد خزانه در اختیار استان کرمان قرار گرفته است.

۱۵۰ میلیارد تومان برای مشکل آب روستایی

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان کرمان در ادامه گفت: در توزیع اعتبارات آب روستایی ۱۵۰ میلیارد تومان سهمیه برای استان در نظر گرفته شده است که بایستی به صورت جدی در جذب این اعتبارات اقدام شود.

رودری افزود: استفاده از ماده ۵۶ به عنوان یک ظرفیت تکمیلی سبب شد که سهمیه استان از مجموع ۲ هزار و ۶۰۰ میلیارد تومان اعتبار آب روستایی کشور صفر شود.

وی ادامه داد: در این خصوص طی سرفصلی مقرر شد سازمان برنامه و بودجه به این استان کمک کند.

دبیر شورای برنامه ریزی و توسعه استان کرمان گفت: در این خصوص فعالیت کارشناسی با همکاری آبفا انجام شده و چندین نشست در این خصوص داشتیم که برای قطعی شدن این مصوبه، نیاز به پیگیری در تهران داریم.

تهاتر بدهی های مالیاتی و بانکی فرصتی برای جذب بودجه

وی با بیان اینکه تعجیل در مبادله موافقت نامه ۱۴۰۰ ضروری است افزود: اسناد تهاتر نوع نخست بدهی مالیاتی و نوع دوم بدهی بانکی هستند که سرفصل حوزه بدهی‌های بانکی هنوز اعلام نشده است.

رودری تصریح کرد: در نوع نخست استان ها فرصت دارند که به میزان پنج هزار میلیارد تومان بدهی پیمانکار را با دولت تهاتر کنند.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان کرمان یادآور شد: در این خصوص تاکنون ۲۱۵ میلیارد تومان وارد سامانه شده که مربوط به دانشگاه علوم پزشکی کرمان و آب منطقه‌ای استان بود که در این خصوص بخش عمده دستگاه ها درخواستی ‌ندادند.

وی ادامه داد: تهاتر بدهی‌های بانکی و مالیاتی ظرفیت خوبی برای توسعه استان کرمان است که اداره کل اقتصاد و دارایی آن را پیگیری و در کارگروه مربوطه کار را دنبال کند زیرا اگر بدهی ها تهاتر نشوند، مشکل ایجاد می کند و همچنین در این حوزه باید نشستی باپیمانکاران ‌داشته باشیم.

رودری گفت: سال گذشته از نوع تهاتر بدهی مالیاتی بیش از ۲۰۰ میلیارد تومان جذب شد و همچنین ۵۷۰ میلیارد تومان بدهی بانکی را در سال ۹۹ به تهران فرستادیم که ۷۲ میلیارد تومان آن جذب شد.

اعتبار ورزشی

وی همچنین عنوان کرد: اعتبار ۲۷ صدم از محل ۹ درصد مالیات بر ارزش افزوده به ورزش استان کرمان اختصاص می یابد که این اعتبار در کمیته مربوطه توسط وزیر ورزش اعلام می‌شود و در فرایند توزیع این اعتبارات در سال گذشته به شورای توسعه استان نمی‌آمد اما امسال این فرایند رخ می‌دهد.

رودری ادامه داد: در تخصیص اعتبارات حقوق خزانه تاکنون مشکلی نداشتیم و کسری آن هم فردا پرداخت می‌شود و زمان مابقی موارد برای هفته آینده است.

به گفته وی براساس برنامه تا پایان ماه جاری برای مبادله موافقت نامه‌ها زمان داریم و در این خصوص کرمان جلوتر از سایر استان ها بوده اما باید زمان را برای اجرای مصوبه شورا روز ۲۰ شهریورماه بگذاریم که تا این روز تمامی موافقت نامه های استان مبادله و به دستگاه ها ابلاغ شود و ۱۰ روز باقی مانده، زمانی برای موارد خاص باشد تا بتوانیم مشکلات این حوزه را رفع کنیم.

اعتبارات ورزش کرمان به صورت کامل جذب شده است

مدیرکل ورزش و جوانان استان کرمان نیز در این نشست گفت: ۱۱۴ میلیارد تومان اعتبار استان از محل ۲۷ صدم مالیات بر ارزش افزوده بوده که برابر قانون ۲۰ درصد از آن سهم به نوسازی مدارس تخصیص می یابد که صرف امور ورزشی خود کنند.

میثم پاریزی افزود: اعتبارات استان کرمان را به صورت کامل در سال گذشته جذب کردیم اما در پروژه های مشارکتی مشکل داریم.

وی گفت: سال ۹۷ رقمی بزرگ از اعتبارات استان کرمان برگشت خورد که روند عملیات عمرانی ما را عقب انداخت

پاریزی با بیان اینکه برش شهرستانی و اصلاح بودجه سال ۱۴۰۰ کاملا عادلانه است عنوان کرد: در اعتبارات تبصره ۱۹ مشکل سرمایه گذار را به علت پروژه های مشارکتی داریم و درصد تخصیص یافته در کمیته مربوطه به تناسب وضعیت فعلی تخصیص یابد.
اعتبار مانده مرخصی بازنشستگان کرمان تا پایان مهر واریز می‌شود

منبع:ایرنـا
? اعتبار مانده مرخصی بازنشستگان کرمان تا پایان مهر واریز می‌شود