اصناف ملزم به استفاده از ماسک و رعایت پروتکل‌های بهداشتی هستند

فردای کرمان – گروه اقتصاد: اتاق اصناف ایران به دنبال شیوع موج هفتم کرونا در کشور و سرایت‌پذیری بسیار بالای آن،با صدور اطلاعیه‌ای ضمن تاکید بر دریافت دوز سوم و در موارد لزوم دوز یادآور واکسن کرونا،استفاده از ماسک و رعایت سایر پروتکل‌های بهداشتی در واحدهای صنفی،از خانوادۀ بزرگ اصناف کشور خواسته است تا با […]

فردای کرمان – گروه اقتصاد: اتاق اصناف ایران به دنبال شیوع موج هفتم کرونا در کشور و سرایت‌پذیری بسیار بالای آن،با صدور اطلاعیه‌ای ضمن تاکید بر دریافت دوز سوم و در موارد لزوم دوز یادآور واکسن کرونا،استفاده از ماسک و رعایت سایر پروتکل‌های بهداشتی در واحدهای صنفی،از خانوادۀ بزرگ اصناف کشور خواسته است تا با افزایش مسئولیت‌پذیری اجتماعی در رعایت پروتکل‌های بهداشتی،موجب قطع زنجیرۀ انتقال ویروس کرونا در جامعه شوند.

در این اطلاعیه با اشاره به کاهش میزان رعایت پروتکل‌ها در میان مردم و کسب‌وکارها،آمده است:«با مقداری همراهی در این برهۀ زمانی حساس می‌توان کمک نمود تا دولت مجبور به اعمال محدودیت‌های دوباره برای فعالان صنفی نشود که قطعاً موجب ضرر و زیان مضاعف در کسب‌وکارها خواهد شد».

به گزارش فردای کرمان به نقل از ایسنا،در اطلاعیۀ اتاق اصناف ایران آمده است:«با توجه به افزایش قابل‌ توجه آمار رسمی مبتلایان به سویۀ جدید کرونا و متأسفانه افزایش مرگ‌ومیرها،بر اساس پیش‌بینی وزارت بهداشت می‌توان کشور را در آغاز درگیری موج هفتم این ویروس دانست. آمار فزایندۀ مبتلایان موجب شده بار دیگر بیمارستان‌ها در حال پرشدن از بیماران کرونایی باشد.

 بدون تردید تنها راه برون‌رفت از شرایط فعلی تمرکز دوباره بر رعایت دستورالعمل‌ها و رویه‌های صادرۀ ستاد ملی مبارزه با کرونا است و حفظ سلامت عموم مردم و خانوادۀ بزرگ اصناف در گرو اجرای بهینۀ این دستورالعمل‌ها و برخوردهای قانونی با متخلفان خواهد بود؛ بنابراین لازم است ضمن تأکید بر دریافت دوز سوم و در موارد لزوم دوز یادآور واکسن کرونا،استفاده از ماسک و رعایت سایر پروتکل‌های بهداشتی در واحدهای صنفی نیز در دستور کار تمامی اتاق‌ها و اتحادیه‌های صنفی قرار گیرد».

در ادامۀ این اطلاعیه آمده است:«متأسفانه میزان رعایت پروتکل‌ها در میان مردم و کسب‌وکارها هم‌اکنون به پایین‌ترین حد خود رسیده و با مقداری همراهی در این برهه زمانی حساس می‌توان کمک نمود تا دولت مجبور به اعمال محدودیت‌های دوباره برای فعالان صنفی نشود که قطعاً موجب ضرر و زیان مضاعف در کسب‌وکارها خواهد شد.

اتاق اصناف ایران از خانواده بزرگ اصناف کشور انتظار دارد تا با افزایش مسئولیت‌پذیری اجتماعی در رعایت پروتکل‌های بهداشتی موجب قطع زنجیره انتقال این ویروس منحوس در جامعه و حافظ جان و مال خود و خانواده و همشهریان عزیز شوند».

این اطلاعیه می‌افزاید:«بدیهی است اتاق‌ها و اتحادیه‌های صنفی نیز با تشدید بازرسی،نظارت و برخورد قاطع و پلمب واحدهای اندک خاطی،موجب ضمانت در اجرای بیش‌ازپیش رعایت پروتکل‌های بهداشتی خواهند بود». /پ
اصناف ملزم به استفاده از ماسک و رعایت پروتکل‌های بهداشتی هستند

منبع:خبر کرمان
?

اصناف ملزم به استفاده از ماسک و رعایت پروتکل‌های بهداشتی هستند

:اخبار استان کرمان – اقتصادی