اصلاح ۵۶ درصد نقاط پرتصادف درون شهری استان

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری کرمان از شناسایی ۱۱۶ نقطه پرتصادف درون شهری در کل استان خبر داد و گفت: ۵۶ درصد این نقاط رفع مشکل شده است. به گزارش فت فتو؛ سیدمصطفی آیت‌اللهی‌موسوی در ستاد راهبری وضعیت تصادفات استان در محل سالن پیامبر اعظم (ص) استانداری کرمان عنوان کرد: استان کرمان در سه سال […]

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری کرمان از شناسایی ۱۱۶ نقطه پرتصادف درون شهری در کل استان خبر داد و گفت: ۵۶ درصد این نقاط رفع مشکل شده است.

به گزارش فت فتو؛ سیدمصطفی آیت‌اللهی‌موسوی در ستاد راهبری وضعیت تصادفات استان در محل سالن پیامبر اعظم (ص) استانداری کرمان عنوان کرد: استان کرمان در سه سال متوالی با همت اعضا از حیث تصادفات و ایمن‌سازی درون‌شهری و برون‌شهری رتبه‌های خوبی را دریافت کرده است.

وی ادامه داد: اصلاحات فیزیکی انجام گرفته است، اما بخشی از تصادفات مربوط به فرهنگ ترافیک و بخشی هم خارج از دست ما از جمله خودروهای حامل اتباع خارجی و سوخت بوده که آمار استان را افزایش می‌دهند.

موسوی افزود: بعضا یک فقره تصادف خودروهای حامل اتباع غیرمجاز منجر به جراحت و فوت ۱۰ تا ۱۵ نفر می‌شود و خودروهای دیگر را نیز به خطر می‌اندازد.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری کرمان ابراز داشت: از ابتدای سال طرح جامع کاهش ترافیک برش ۲۳ شهرستان تکمیل شده، لیست تمام نقاط پرتصادف درون و برون شهری استان به تصویب رسیده، لیست نقاط فاقد روشنایی معابر احصاء شده و در حال اصلاح است.

وی به برنامه‌های اورژانس، هلال‌احمر و پلیس راهور در این زمینه اشاره داشت و با اشاره به عملکرد شورای ترافیک استان گفت: از ابتدای سال جاری ۶ جلسه به دلیل اهمیت کار با ۵۳ مصوبه داشتیم که ۵۶ درصد آنها اجرایی شده است.

وی خاطرنشان کرد: چهار جلسه کمیته ایمنی ترافیک با ۳۰ مصوبه تشکیل و ۳۰ درصد آنها اجرایی شده است. ۶۳ جلسه شورای ترافیک در شهرستان‌ها با ۴۸۸ مصوبه برگزار شده است.

موسوی از شناسایی ۱۱۶ نقطه پرتصادف درون شهری در کل استان خبر داد و گفت: ۶۵ نقطه معادل ۵۶ درصد رفع مشکل شده و ۱۶۳ نقطه حادثه‌خیز دارای مشکل روشنایی نیز شناسایی گردیده و ۱۳۷ مورد اصلاح شده است.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار کرمان در خصوص دوربین‌های شهری گفت: ۸۷۵ دوربین شهری داریم که ۷۲۰ مورد نیاز است و امسال با دستور استاندار و مصوبه شورای معادن برای دوربین‌های درون شهری با کمک صنایع و معادن اعتبار گذاشته شده است.

موسوی مراکز معاینه فنی استان را شامل ۲۷ مرکز خودروهای سبک و ۷ مرکز خودروهای سنگین اعلام کرد و گفت: این مراکز در مجموع ۳۰۹ هزار  و ۵۲ خودرو را از مهر ماه ۹۹ تا امسال پذیرش کردند که ۲۳۴ هزار و ۷۰۸ مورد آنها تایید شدند و ۲۴ درصد نواقصی داشتند که باید اصلاح می‌شده.

وی خاطرنشان کرد: در رابطه با از رده خارج کردن خودروهای فرسوده که می‌تواند در کاهش تصادفات نقش زیادی را ایفا کند، بیان داشت: عملکرد شش ماهه امسال ۱۸۳ خودرو از رده خارج کردیم.

موسوی عنوان کرد: در استان کرمان ۵۰۳ ناوگان فعال و غیرفعال در حمل و نقل مسافر داریم که ۳۴۳ دستگاه فرسوده است و ۱۷۵ دستگاه غیرفعال است.  

وی تعداد اتوبوس‌های بازسازی شده را ۴۶ دستگاه و ناوگان نوسازی شده را ۵۴۹ عنوان کرد و گفت: میانگین عمر فعلی ناوگان استان ۱۵ سال است که باید به ۱۱ سال کاهش یابد.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار کرمان اظهار داشت: هوشمندسازی ناوگان اتوبوسرانی ۲۸ درصد انجام شده و باید به ۸۰ درصد برسد که کار زیادی در پیش داریم.

موسوی در خصوص بهینه‌سازی میانگین عمر ناوگان تاکسیرانی گفت: مجموعا ۸ هزار و ۶۳ ناوگان فعال و غیرفعال در کل استان داریم که ۵ هزار و ۲۵۸ دستگاه فرسوده است.

وی اضافه کرد: میانگین عمر فعلی این ناوگان ۱۲٫۵ سال است که باید به ۸ سال برسد و در هوشمندسازی نیز تاکنون ۱۰ درصد است.
اصلاح ۵۶ درصد نقاط پرتصادف درون شهری استان

منبع:بــرنا
?
اصلاح ۵۶ درصد نقاط پرتصادف درون شهری استان