اصلاح نظام یارانه‌ها جرأت زیادی می‌خواست

فت فتو/کرمان رئیس سازمان بازرسی استان کرمان گفت: یکی از اقدامات خوب دولت آقای رییسی اصلاح نظام یارانه‌ها است که جرأت زیادی می‌خواست و حاشیه‌های زیادی به دنبال داشت و دارد. احمد آبیار در نشست خبری با اصحاب رسانه در بیان وظایف اصلی سازمان بازرسی کل کشور بیان کرد: یکی از این وظایف که طبق […]

فت فتو/کرمان رئیس سازمان بازرسی استان کرمان گفت: یکی از اقدامات خوب دولت آقای رییسی اصلاح نظام یارانه‌ها است که جرأت زیادی می‌خواست و حاشیه‌های زیادی به دنبال داشت و دارد.

احمد آبیار در نشست خبری با اصحاب رسانه در بیان وظایف اصلی سازمان بازرسی کل کشور بیان کرد: یکی از این وظایف که طبق قانون و آیین‌نامه تاکید شده است هدایت و همکاری با مدیران دستگاه‌های اجرایی است.

وی افزود: مدیران دستگاه اجرایی خادم مردم هستند و دستگاه قضایی همراه و حامی آن‌ها و تذکردهنده‌ای دلسوز است تا بتوانند خدمت‌رسانی را به نحو احسن انجام دهند.
آبیار عنوان کرد: مدیران دستگاه‌های اجرایی به این نتیجه رسیدند که دستگاه نظارتی ناظر و مشاوری امین برای آن‌ها است.
وی اضافه کرد: در وضعیت فعلی و دولت آقای رئیسی که شعار این دولت مبارزه با فساد است قوه قضائیه در کنار این دولت بوده و از این دولت حمایت می‌کند.
آبیار تصریح کرد: یکی از اقدامات خوب دولت آقای رییسی اصلاح نظام یارانه‌ها است که جرأت زیادی می‌خواست و حاشیه‌های زیادی به دنبال داشت و دارد.
وی افزود: یکی از از کارهای دستگاه بازرسی نظارت بر نحوه واردات و توزیع کالاهای اساسی و نهاده‌های دامی بود؛ فساد در واردات و توزیع کالاها وجود داشت بازرسی استان موارد متعددی از این فسادها را کشف کرد.
وی با بیان اینکه افرادی در بیرون این نهاده‌های اصلی را دریافت کرده و در بازار آزاد به فروش می‌رساندند گفت: نهاده با ارز دولتی وارد می‌شد و در بازار آزاد به فروش می‌رسید و کسانی که در حوزه دام فعالیت داشتند باید از بازار آزاد تهیه می‌کردند که با این کار دولت دست این افراد قطع شد.
آبیار با تأکید بر اینکه برخی در حال حاضر تشویش اذهان عمومی می‌کنند تا نگذارند این کار دولت به نتیجه برسد گفت: سود این یارانه به مردم می‌رسد.
وی توضیح داد: اصل بعدی که سازمان بازرسی پیگیری می‌کند حمایت از شرکت‌های دانش‌بنیان است که کارگروه آن تشکیل شده و مشکلات آن رصد می‌شود.
آبیار اضافه کرد: همچنین حمایت از سرمایه‌گذاری نیز یکی از کارهایی است که در سال ۱۳۹۹ و ۱۴۰۰ انجام شد که در این راستا ۲۶ مورد از مشکلات شناسایی و بررسی شد.
وی یکی دیگر از وظایف اصلی دستگاه‌ قضایی و سازمان بازرسی را مبارزه با فساد دانست و گفت: در دو سال گذشته برخوردهای جدی با افرادی که مرتکب فساد شدند صورت گرفت ضمن اینکه هر فسادی که کشف شد با همکاری مدیران و دستگاه‌های نظارتی درون سازمان‌ها بوده است.
آبیار تأکید کرد: ما همواره دزد اموال مردم را شناسایی کرده و به مراجع قضایی معرفی کردیم و در بین این‌ها افراد شاخصی هم بودند که بازرسی استان با قاطعیت و جدیت با همکاری دستگاه قضایی و باقی دستگاه‌ها آن‌ها را مجازات کرده است.
وی عنوان کرد: علی رغم وجود کرونا در سال ۱۳۹۹ و ۱۴۰۰ همه نیروهای سازمان بازرسی در محل کار حاضر بودند و حتی عملکرد ما افزایش نیز داشت؛ در این مدت ۵۰۰ مورد بازرسی با این تعداد نیروی کم نیرو را انجام دادیم.
آبیار گفت: عملکرد دستگاه نظارتی و سازمان بازرسی مورد قضاوت رسانه‌ها قرار گرفته و می‌گیرد اما تاکنون طبق آماری که گرفته می‌شود عملکرد استان را تأیید می‌کند.
انتهای پیام
اصلاح نظام یارانه‌ها جرأت زیادی می‌خواست

منبع: ایـسنا
? اصلاح نظام یارانه‌ها جرأت زیادی می‌خواست