استفاده از ظرفیت آموزش و پرورش برای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت


سرپرست وزارت آموزش و پرورش گفت: آموزش و پرورش، هیچ ماموریتی بالاتر از انتقال فرهنگ، ارزش‌های دفاع مقدس و انقلاب ندارد؛ به همین دلیل در این راستا از تمام ظرفیت‌های آموزش و پرورش برای توسعه و ترویج فرهنگ ایثار و شهادت استفاده خواهیم کرد.

به گزارش فت فتو از کرمان؛ علیرضا کاظمی امروز در مراسم افتتاحیه دومین جشنواره فرهنگی هنری علمدار یادواره  سردار سپهبد  شهید حاج‌قاسم سلیمانی به‌صورت ویدئوکنفرانس در گلزار شهدای کرمان اظهار داشت:  امروز عزت، استقلال، امنیت، آسایش و اقتدار ما مدیون و مرهون شهیدان است.

سرپرست وزارت آموزش و پرورش عنوان کرد: شهید سلیمانی اسطوره بی‌نظیر و بی‌بدیل تاریخ  کشور ماست و رفتار، دلاورمردی‌ها و سلوک شهید سلیمانی همیشه برای ما و جامعه دانش‌آموزی الگو خواهد بود.

وی بیان کرد: در آستانه دومین سالگرد  شهادت حاج‌قاسم با این الگوی فرهیخته و فرزانه و ماندگار تاریخ کشور تجدید بیعت می‌کنیم.

کاظمی تصریح کرد: یکی از برنامه‌های وزارت آموزش و پرورش در زمینه توسعه و ترویج ایثار و شهادت، برگزاری دومین دوره جشنواره فرهنگی هنری علمدار است و در این حوزه برنامه‌ریزی‌های متعددی انجام داده‌ایم.

وی افزود: در این جشنواره تلاش داریم همه ابعاد سلوکی و رفتاری شهید سلیمانی را در حوزه‌های فردی، اجتماعی، بین‌المللی، ظلم‌ستیزی، استکبارستیزی، مقاومت، روحیه عبودیت و معنویت و در اوج همه اینها اخلاص و فداکاری که نتیجه ماندگاری و پاداش اخلاصش بود را به دانش‌آموزان نشان دهیم.

کاظمی ابراز داشت: نگاه ما در  آموزش و پرورش و تعلیم و تربیت به شهادت شهید سلیمانی، به‌عنوان بالاترین موقعیت تربیتی برای دانش‌آموزان است و از این منظر وظایف مهممی بر عهده داریم که باید تلاش کنیم این‌ها را با رویکردهای متفاوت دنبال کنیم.

وی افزود: ما باید از دوران هشت سال دفاع مقدس به‌عنوان گنجینه ارزشمند و بهترین ابزار برای انتقال آموزه‌ها، ارزش‌های انقلاب، دین و مکتب‌مان به نسل آینده است.

کاظمی عنوان کرد: امروز این نکته را همه ما باید بدانیم که بالاترین مؤلفه قدرت جمهوری‌اسلامی ایران در مواجهه با تمام دنیای استکبار فرهنگ ایثار و شهادت است و آموزش و پرورش، هیچ ماموریتی بالاتر از انتقال فرهنگ، ارزش‌های دفاع مقدس و انقلاب  ندارد؛ به همین دلیل در این راستا از تمام ظرفیت‌های آموزش و پرورش برای توسعه و ترویج فرهنگ ایثار و شهادت استفاده خواهیم کرد.

کاظمی تصریح کرد: اردوهای راهیان نور را به‌عنوان بهترین موقعیت‌های تربیتی می‌دانیم و اردوی شمیم نور در شرایط حضوری، برگزاری ۴۰ هزار یادواره به یاد ۴۰ هزار شهید آموزش و پرورش به نام لاله‌های روشن، آشنایی دانش‌آموزان با سیره و سلوک شهدا، ظرفیت کتاب‌های درسی و …از جمله برنامه‌های ما در وزارت آموزش و پرورش در راستای فرهنگ ایثار و شهادت است.

وی بیان کرد: ما با رویکرد درونی‌سازی، نهادینه‌سازی، معرفتی، آگاهی، درک درست و عمیق از فرهنگ ایثار و شهادت، تبلیغ، ترویج و الگوسازی، کنش‌پذیری و نقش‌پذیری دانش‌آموزان تلاش خواهیم کرد تا فرهنگ ساده‌زیستی، ولایت‌مداری، شجاعت، شهامت و شهادت‌طلبی،مسؤولیت‌پذیری و عبودیت، خدمت خالطانه به مردم و …در بین دانش‌آموزان رواج دهیم.

انتهای پیام/۸۰۰۱۸/ب

استفاده از ظرفیت آموزش و پرورش برای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت

منبع:فــارس
💬 استفاده از ظرفیت آموزش و پرورش برای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت