استعلام های سرمایه‌گذاری در ارزوئیه بی پاسخ می‌ماند

کرمان – فت فتو – فرماندار ارزوئیه از بی پاسخ ماندن استعلام های سرمایه گذاری به عنوان یکی از موانع توسعه این شهرستان نام برد و گفت : استعلام های سرمایه گذاری محدوده پارک ملی خبر توسط اداره کل حفاظت محیط زیست تاکنون بی جواب مانده است. به گزارش فت فتو، حمید منظری توکلی روز […]

کرمان – فت فتو – فرماندار ارزوئیه از بی پاسخ ماندن استعلام های سرمایه گذاری به عنوان یکی از موانع توسعه این شهرستان نام برد و گفت : استعلام های سرمایه گذاری محدوده پارک ملی خبر توسط اداره کل حفاظت محیط زیست تاکنون بی جواب مانده است.

به گزارش فت فتو، حمید منظری توکلی روز پنجشنبه در نشست مشترک ستاد فرماندهی اقتصادی و رفع موانع تولید شهرستان ارزوئیه با بیان اینکه اقدامات خوبی در این منطقه  انجام شده، اظهار داشت: ارزوئیه با پنح هزار کیلومتر وسعت در جنوب غربی استان کرمان که  هشت سال از قدمت شهرستان شدنش می گذرد نیازمند توجه بیشتر به بخش زیرساخت ها است.
منظری توکلی با بیان اینکه انجام برخی اقدامات به توسعه ارزوئیه کمک می کند تصریح کرد: دو بانده شدن محور ارزوئیه به بافت و حاجی آباد به عنوان یکی از خواسته های مردم این شهرستان در راستای توسعه منطقه است.  
وی ادامه داد: اجرای طرح روکش آسفالت محور وکیل آباد به سیرجان نیز یکی از مشکلات ارتباطی بوده و بسیاری از نقاط شهرستان به لحاظ آنت دهی موبایلی نقطه کور محسوب شده و دهستان وردی دهسرد با توجه به گردشگری بودنش ولی فاقد اینترنت است.
وی اظهار داشت: یکی از طرح های در دست اجرا در ارزوئیه پروژه گازرسانی به شهرستان ارزوئیه است که ۱۰ کیلومتر خط انتقال در این بخش باقی مانده است.
منظری توکلی از واگذاری زمین برای احداث ناحیه صنعتی ارزوئیه به عنوانی یکی از نیازهای توسعه این شهرستان نام برد و افزود: نبود برخی ادارات و نمایندگی های ادارات مانند صنعت و معدن، مخابرت، آب و فاضلاب میراث فرهنگی در ارزوئیه و بی توجهی به آثار تاریخی یکی از مشکلات این شهرستان است.
وی تاکید کرد: طرح تفضیلی شهر ارزوئیه مشخص شده و طی سال گذشته ساخت و سازی در این انجام نشده است.
فرماندار ارزوئیه تاکید کرد: خطر رانش زمین ۲ روستای باغان و موتورپمپ سالاری های شهرستان ارزوئیه را تهدید می کند.
وی تصریح کرد: روستای حسن آباد واقع در مرز استان کرمان و هرمزگان به دلیل دپوی سنگ کرومیت و قاچاق مواد مخدر خلاء امنیتی شهرستان ارزوئیه به شمار می رود.
منظری توکلی با بیان اینکه پنج هزار هکتار آبیاری تحت فشار در ارزوئیه انجام شده تصریح کرد: تسهیلات اعطایی در این زمینه کافی نیست و از نوروز سال جاری تاکنون ۳۰۰ هکتار آبیاری تحت فشار در شهرستان ارزوئیه انجام شده است.
وی با بیان اینکه ۷۰ درصد مردم شهرستان ارزوئیه کشاورز هستند تصریح کرد: مجتمع کشاورزی ابراهیم آباد مشکل گاز و اینترنت دارد.
فرماندار ارزوئیه گفت: کاهش ۲۵ تا ۵۰ درصد دبی آب شهر ارزوئیه توسط آب منطقه ای که موجب نارضایتی کشاورزان این منطقه شده است.
وی درخواست کرد، کرومیت شرکت معادن اسفندقه از پرداخت عوارض معاف شود.

ارزوئیه در ۲۷۰کیلومتری جنوب غرب کرمان قرار دارد.

۳۰۲۹/  ۵۰۵۴
استعلام های سرمایه‌گذاری در ارزوئیه بی پاسخ می‌ماند

منبع: ایـرنا
?استعلام های سرمایه‌گذاری در ارزوئیه بی پاسخ می‌ماند : اخبار استان کرمان – ورزشی