استعدادهای فوتسال کرمان را ارتقا می‌دهیم

فعال ورزشی و رئیس کمیته اطلاع رسانی و فرهنگی هیات فوتبال استان کرمان با تاکید بر ظرفیت‌های خوب فوتسال کشور و این استان گفت: این هیات با توجه جدی به رده های سنی پایه، درصدد، رشد و شکوفایی استعدادهای فوتسالی و ارتقای جایگاه این ورزش در کرمان است. به گزارش فت فتو؛ عرفان امیرخسروی در […]

فعال ورزشی و رئیس کمیته اطلاع رسانی و فرهنگی هیات فوتبال استان کرمان با تاکید بر ظرفیت‌های خوب فوتسال کشور و این استان گفت: این هیات با توجه جدی به رده های سنی پایه، درصدد، رشد و شکوفایی استعدادهای فوتسالی و ارتقای جایگاه این ورزش در کرمان است.

به گزارش فت فتو؛ عرفان امیرخسروی در این خصوص افزود: مسابقات رده های سنی پایه در راستای رشد و اعتلای فوتسال استان را در رده سنی جوانان و امید در سطح استان برگزار کردیم و همچنین مسابقات نونهالان و نوجوانان نیز در دستور کار قرار دارد که یک ماه آینده برگزار می‌شود.

وی با اشاره به احداث زیرساخت های فوتسال توسط دولت حتی در مناطق دور افتاده، محلات و شهرستان های استان کرمان اظهار داشت: توجه هیات فوتبال استان به رده های سنی پایه با برگزاری مسابقات در بخش های مختلف، خود دورنگار و آینده روشن فوتسال این استان را ترسیم می کند.

رئیس کمیته اطلاع رسانی و فرهنگی هیات فوتبال کرمان به تیم فوتسال فولاد زرند ایرانیان تنها نماینده این استان در رقابت های لیگ برتر کشور اشاره کرد و گفت: این تیم نخستین دوره صعود خود را پس از سال ها دوری استان از این رقابت ها تجربه می کند که خود نشان از پیشرفت فوتسال ما دارد.

وی تاکید کرد: تیم المهدی انار نیز برای نخستین بار در تاریخ خود، امسال سهمیه لیگ دسته یک فوتسال کشور را در رده سنی نونهالان کسب کرده است.

امیرخسروی با اشاره به نتایج رقابت های فوتسال رده های سنی پایه استان کرمان نیز گفت: تیم فجر نوین بافت با غلبه بر ثامن جیرفت در فینال مسابقات فوتسال رده سنی امید استان کرمان، فصل ۱۴۰۱-۱۴۰۰ جام قهرمانی رقابت های شهید مدافع حرم غلامرضا لنگری‌زاده را به این شهرستان برد.

وی بیان داشت: فینال مسابقات فوتسال امیدهای استان کرمان در حالی برگزار شد که ۲ تیم در وقت قانونی بازی به تساوی سه بر سه رضایت دادند.

رئیس کمیته اطلاع رسانی و فرهنگی هیات فوتبال استان کرمان ادامه داد: تیم فجر نوین بافت، در نهایت با ضربات پنالتی تیم فوتسال ثامن جیرفت را از پیش رو برداشت و قهرمان مسابقات فوتسال این استان در این رده سنی نام گرفت.

وی تصریح کرد: علیرضا محمد شیرازی، امیرصالح رضایی و علی‌اصغر ناوکی برای ثامن جیرفت و احمدرضا رحیم‌پور، محمد علیرضایی و عارف شاهی‌مریدی هم در این رقابت موفق به گلزنی برای تیم فجر نوین بافت شدند.

 

ستارگان بم قهرمان رده سنی جوانان فوتسال کرمان شدند

امیرخسروی در بخش دیگری از سخنانش اضافه کرد: آیین اختتامیه مسابقات فوتسال استان کرمان در رده سنی جوانان یادواره شهید مدافع حرم غلامرضا لنگری‌زاده نیز امروز با حضور محسن سلاجقه سرپرست هیات فوتبال کرمان و سایر اعضای این هیات برگزار شد و تیم ستارگان بم توانست با نتیجه ۲ بر ۱ از سد کمیل کرمان عبور کند و جام قهرمانی این دوره از رقابت ها را کسب کند.

وی با اشاره به برگزاری فینال رده سنی جوانان فوتسال استان در سالن پیام‌نور شهر کرمان افزود: کوبل داوری این مسابقه را مصطفی پورحسینی، مسلم مومن‌زاده و مهدی انجم‌شعاع تشکیل داده اند و محمد حاتمی نیز نماینده هیات فوتبال استان بود.

رئیس کمیته اطلاع رسانی و فرهنگی هیات فوتبال استان کرمان ادامه داد: مهدی طاهری، ستار کدوری و محمد صالحی کار قضاوت این دیدار را برعهده داشتند و امین اخلاقی هم به عنوان نماینده هیات فوتبال استان کرمان در این بازی انجام وظیفه کرد.

وی با بیان اینکه پس از پایان این بازی ها نیز آیین اختتامیه و مراسم اهدای جام به ۲ تیم قهرمان برگزار شد گفت: این مسابقات به عنوان گرامیداشت یاد و خاطره شهید مدافع حرم غلامرضا لنگری‌زاده نام گذاری شده است.

 

برگزاری مسابقات فوتبال رده‌های سنی پایه و لیگ مناطق در کرمان

امیرخسروی همچنین به برگزاری مسابقات فوتبال رده‌های سنی و لیگ مناطق طی ماه‌های آتی در استان کرمان اشاره کرد و گفت: این هیات در نظر دارد که مسابقات فوتبال رده‌های سنی استان کرمان را از هشتم مهرماه سال جاری برگزار کند.

وی یادآور شد: مسابقات طی مرحله نخست، در چهار منطقه (شمال، جنوب، شرق و غرب) به صورت دوره‌ای و رفت و برگشت در هر منطقه برگزار می‌شود و در مرحله دوم قهرمان منطقه شمال با غرب و منطقه جنوب با شرق با هم به رقابت می‌پردازند و در مرحله سوم این رقابت ها نیز فینال تمامی رده‌ها در شهرستان کرمان به صورت تک بازی انجام می‌گیرد.

این مقام مسئول ورزشی افزود: مسابقات فوتبال لیگ مناطق کرمان از سوی هیات فوتبال این استان طبق برنامه زمان‌بندی تعیین شده، برگزار خواهد شد و باید طوری پیش رود تا مسابقات فوتبال در شهرستان‌ها برگزار شود، سپس قهرمان مسابقات به منظور شرکت در مسابقات لیگ مناطق استان به هیات فوتبال معرفی شوند.

وی ادامه داد: زمان معرفی نماینده هر شهرستان نیز تا روز پنجم آبان ماه در نظر گرفته شده و چنانچه هر شهرستان تا تاریخ اعلام شده نماینده خود را معرفی نکند به منزله انصراف از مسابقات تلقی خواهد شد.

رئیس کمیته اطلاع رسانی و فرهنگی هیات فوتبال استان کرمان خاطرنشان کرد: تکمیل مدارک از روز ۶ تا ۱۵ آبان ماه، قرعه کشی مسابقات ۱۶ آبان و شروع رقابت‌ها ۲۰ آبان امسال است.
استعدادهای فوتسال کرمان را ارتقا می‌دهیم

منبع:بــرنا
?
استعدادهای فوتسال کرمان را ارتقا می‌دهیم