استان کرمان در ایام فاطمیه میزبان پیکر شهدای گمنام است

گروه استان‌ها – مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان کرمان گفت: میزبان شهدای گمنام تازه تفحص شده هستیم که در ایام فاطمیه در استان تشییع و تدفین می‌شوند. – اخبار استانها – به گزارش فت فتو از کرمان، سرهنگ محمود مهدوی‌فرد صبح امروز در نشست‌خبری با اصحاب‌رسانه، با اشاره به اینکه […]

گروه استان‌ها – مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان کرمان گفت: میزبان شهدای گمنام تازه تفحص شده هستیم که در ایام فاطمیه در استان تشییع و تدفین می‌شوند.

– اخبار استانها –

به گزارش فت فتو از کرمان، سرهنگ محمود مهدوی‌فرد صبح امروز در نشست‌خبری با اصحاب‌رسانه، با اشاره به اینکه 112 گلزار شهدای گمنام در سطح استان کرمان وجود دارد، اظهار داشت: 296 شهید گمنام در حال حاضر در استان کرمان وجود دارد.

وی با بیان اینکه در ایام فاطمیه میزبان شهدای گمنام هستیم و تعدادی از شهدای گمنام تازه تفحص شده به کرمان می‌آیند، گفت: این شهدا از 27 آذرماه به کرمان وارد شده و در دهه اول فاطمیه تشییع و تدفین می‌شوند.

مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان کرمان با اشاره به اینکه سه شهرستان برای تشییع و تدفین شهدا انتخاب شده و هشت مکان برای تدفین شهدا مورد موافقت قرار گرفته است، افزود: کار شناسایی شهدای گمنام در حال انجام است و در زمان پیدا‌کردن پیکر مطهر شهدا کار آزمایشات انجام می‌شود.

شناسایی هویت 3 شهید گمنام، سال‌ها پس از تدفین
مرا دلتنگ حاج قاسم کرد و رفت!
خاطرات شهدا | خاطره‌ای از شکست محاصره 13 روزه داعش با تدبیر حاج قاسم / اشک شوق اهالی “نُبل الزهرا”

‌وی با بیان اینکه 30 شهید در سطح کشور شناسایی شدند که سه شهید از استان کرمان هستند، گفت: دو شهید اهل استان اصفهان و یک شهید اهل خوزستان است و یک شهید شناسایی شده نیز اهل کرمان است که در شهرکرد تدفین شده است.

مهدوی‌فرد با عنوان اینکه شهید مهدی تحویلیان در سال 1387 در دانشگاه ولیعصر (عج) رفسنجان تدفین شده و متولد 1342 اهل اصفهان بوده و از نیروهای ارتشی است، ادامه داد: شهید محمد بدیعی که در شهر زهکلوت تدفین شده، متولد 1350 اهل کاشان از استان اصفهان هستند.

وی با اشاره به اینکه شهید عبدالکریم ابدال‌زاده که در هنزاء رابر تدفین شده است، متولد 1343 اهل خوزستان است، گفت: این شهید بزرگوار در عملیات والفجر مقدماتی در سن 18 سالگی به شهادت رسیده و این خانواده‌ها حدود 39 سال چشم انتظار فرزندان شهیدشان بودند.

مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان کرمان با بیان اینکه تعیین محل دفن شهدا با خانواده شهدا است و هر تصمیمی که این خانواده‌ها بگیرند ما در خدمتشان هستیم افزود: در خواست داریم که اجازه بدهند فرزند شهیدشان در استان کرمان بماند.

انتهای پیام/511/ ز‌
استان کرمان در ایام فاطمیه میزبان پیکر شهدای گمنام است

منبع:تسنــیم
? استان کرمان در ایام فاطمیه میزبان پیکر شهدای گمنام است