استان کرمان در استفاده از امکانات ستاد اجرایی فرمان امام (ره) ضعیف عمل کرده است

گروه استان‌ها – استاندار کرمان گفت: استان کرمان در استفاده از امکانات ستاد اجرایی فرمان امام (ره) در حوزه اشتغال زایی و محرومیت زدایی بسیار ضعیف عمل کرده است.

– اخبار استانها –

به گزارش فت فتو از کرمان، ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی استان کرمان عصر امروز به ریاست علی زینی‌وند استاندار کرمان در سالن شهید مرتضوی استانداری با موضوع  آخرین وضعیت پروژه های اقتصاد مقاومتی استان، عملکرد ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) در استان و برنامه‌ اجرایی تکمیل زنجیره تولید برگزار و مشکلات تعدادی از پروژه‌های مهم استان کرمان در این جلسه بررسی و برای آن تصمیم‌گیری شد.

علی زینی‌وند استاندار کرمان در این جلسه با بیان اینکه ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) از ظرفیت بالایی برخوردار است که استان‌های دیگر از این ظرفیت به خوبی استفاده می‌کنند اظهار داشت: استان کرمان به لحاظ پیگیری و استفاده از امکانات ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) در حوزه اشتغال زایی و محرومیت زدایی بسیار ضعیف عمل کرده است.

وی با اشاره به اینکه ظرفیت عظیمی در ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) وجود دارد که باید از آن استفاده کرد گفت: شبکه‌های بسیار خوبی در دل ستاد اجرایی و نهادهای آن است که شبیه شبکه‌های کمیته امداد، بسیج و بانک رسالت در حوزه اشتغال و تسهیلگری و زنجیره تولید و توانمندسازی هستند.

استاندار کرمان با بیان اینکه مجموعه بی‌نظیر ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) با پول کلانی که در اختیار دارد به راحتی می‌توانند برای حل مشکلات استان، مشارکت و کمک کند افزود: متأسفانه معاونان استاندار و مدیران استان از این ظرفیت را پیگیری و دنبال نمی‌کنند.

وی با اشاره به اینکه ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) این توانایی را دارد که طوفانی از اشتغال ایجاد کند گفت: چرا حتی یک تفاهم نامه با ستاد اجرایی در استان کرمان امضا نمی‌کنیم و این خوب نیست.

زینی‌وند در توصیه به مدیران آینده استان گفت: کسی که حال مدیریت ندارد، پست نگیرد و قبول مسئولیت نکند؛ این ظلم و خیانت است. چرا باید پنج بار به یک فرماندار بگوییم که طرح‌های اقتصادی مقاومتی خودشان را ارائه کند؟

وی با بیان اینکه چنین فرماندارانی و چنین مسئولان کم‌کاری باید توبیخ شوند تصریح کرد: امکاناتی که در اختیار ماست، حق مردم است و در برابر آن مسئولیت شرعی داریم.

استاندار کرمان با بیان اینکه مشکل مسکن ملی در استان کرمان چرا حل نمی‌شود؟ ادامه داد: در جلسات به قدری پاسکاری می‌شود که فردی هم که قصد کار کردن دارد می‌ماند که چه باید بکند.

وی با اشاره به اینکه در این مدتی در استان کار کردم کسی به من نگفت “این خلأ و مشکل ما را پیگیری کن” گفت: در بعضی از حوزه‌ها در استان واقعاً نیاز به تغییر مدیریتی است، بعضی جاها دارند کار می‌کنند و مشکلی ایجاد نشده اما بعضی مسئولان انگار تازه منصوب شده‌اند.

زینی‌وند خطاب به معاونت امور اقتصادی استانداری گفت: از فرمانداران بخواهید با ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) که تفاهم نامه منعقد کنند و این مهم را پیگیری کنید افزود: از اینکه از ظرفیت ستاد اجرایی در استان استفاده نمی‌شود متأسفم و برای نیمه دوم سال باید این رویه عوض شود.

وی در با اشاره به مشکل مطرح شده در ارتباط با پایانه صادراتی جنوب استان کرمان گفت: مشکل این پایانه چندین جلسه است که مطرح می‌شود و موضوع مهمی است؛ آیا زمینه برای جابه‌جایی سرمایه گذار وجود ندارد؟

استاندار کرمان بیان کرد: اگر سرمایه گذار نمی‌خواهد این پروژه را انجام دهد، سازمان صنعت، معدن و تجارت و جهاد کشاورزی جنوب استان کرمان با سرمایه گذار جلسه گذاشته تا این پروژه تعیین تکلیف شود.

وی در ارتباط با مشکل هتل پویای کرمان گفت: اگر سرمایه‌گذار تا دو هفته آینده نسبت به تکمیل پرونده اقدام نکند از لیست پروژه‌های اقتصاد مقاومتی حذف ‌شود.

زینی‌وند به تفاهم نامه اتحادیه‌های تعاون روستایی و تولید مرغ اشاره کرد و افزود: این تفاهمنامه‌ها جزو اولویت‌های استان هستند، باید به صورت جدی دنبال شده و متعهد شدیم که تمام پشتیبانی و حمایت را از در صدور مجوز آنها داشته و تسهیلات مورد نیاز به آنها داده شود.

مدیران در اجرای پروژه‌ها اقتصاد مقاومتی استان کرمان منتظر بودجه نمانند
در جلسه ستاد اقتصاد مقاومتی استان کرمان چه گذشت؟/ از معادن بزرگِ در انحصار دولتی‌ها تا مشکلات سرمایه‌گذاری
استاندار کرمان: طرح‌های اقتصاد مقاومتی استان کرمان سریعاً تعیین تکلیف شود

جعفر رودری رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان کرمان نیز در این جلسه با اشاره به وضعیت پروژه‌های اقتصاد مقاومتی استان اظهار داشت: در سر فصل‌های جهش تولید، نیپا و پیشنهادی دستگاه‌ها، ۲۲۴ پروژه را در مجموع داشتیم.

وی با بیان اینکه در حوزه شهرستان‌ها و معین‌های توسعه استان نیز مجموعا ۶۴۳ پروژه به تصویب ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی استان رسیده‌ است افزود: شهرستان جیرفت هنوز لیست پروژه‌های شهرستانی خود را ارائه نکرده است.

در این جلسه مسلم مروجی‌فرد رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت جنوب استان کرمان نیز در ارتباط با مشکل پایانه صادراتی جنوب استان کرمان گفت: با وجود آماده بودن تسهیلات مورد نیاز، اما سرمایه‌گذار پیگیری نکرده و حضور پیدا نمی‌کند.

فریدون فعالی مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمان نیز در ارتباط با آخرین وضعیت هتل پویا گفت: فعالیت این هتل در حال آغاز شدن است و برای تأمین پارکینگ نیاز به تسهیلات داشت، اما سرمایه‌گذار شرایط را برای تهیه وثایق بانک ندارد. 

انتهای پیام/۵۱۱/ح
استان کرمان در استفاده از امکانات ستاد اجرایی فرمان امام (ره) ضعیف عمل کرده است

منبع:تسنــیم
💬 استان کرمان در استفاده از امکانات ستاد اجرایی فرمان امام (ره) ضعیف عمل کرده است