استاندار: ۶۰ درصد از مدارس کرمان آمادگی بازگشایی فیزیکی را دارند

کرمان – فت فتو – استاندار کرمان گفت: ۶۰ درصد از مدارس این استان با توجه به جمعیت تراکمی مشکلی برای بازگشایی در مهر ماه را ندارند، اما این بازگشایی فیزیکی باید با تاخیر و تدبیر انجام شود. به گزارش فت فتو، علی زینی وند روز شنبه در نشست ستاد کرونا استان کرمان افزود: والدین و […]

کرمان – فت فتو – استاندار کرمان گفت: ۶۰ درصد از مدارس این استان با توجه به جمعیت تراکمی مشکلی برای بازگشایی در مهر ماه را ندارند، اما این بازگشایی فیزیکی باید با تاخیر و تدبیر انجام شود.

به گزارش فت فتو، علی زینی وند روز شنبه در نشست ستاد کرونا استان کرمان افزود: والدین و دانش آموزان با توجه به سرعت انجام واکسیناسیون برای بازگشایی مدارس در سال تحصیلی جدید دغدغه نداشته باشند و آغاز فعالیت آموزشی از ابتدای مهرماه است، اما بازگشایی فیزیکی با تاخیر انجام می شود.

وی تاکید کرد: با عبور از پیک طولانی پنجم بیماری کووید ۱۹، در حال حاضر وضعیت خوبی داریم، اما هنوز تعداد بستری های کرونا در استان کرمان یک هزار نفر اعلام شده است که باید دقت بیشتری کنیم.

همه اقشار برای دریافت واکسن کرونا مراجعه کنند

استاندار کرمان تصریح کرد: دانشگاه های علوم پزشکی و فرمانداران در فرصت تنفس همه امکانات خود را بازبینی و اگر کمبودی وجود دارد آن را رفع کنند و مسئولان در شهرستان های سیرجان و جیرفت بر ضعف ها در اوج کرونا تمرکز کنند و تزلزل در حوزه مدیریت کرونا در شهرستان ها دیده نشود.

وی ادامه داد: در رابطه با واکسیناسیون کرونا دانشگاه های علوم پزشکی استان کرمان بسیار خوب عمل کرده اند و بر اساس گزارش ها کمبود واکسن و مراکز تجمعی برای تزریق وجود ندارد و همه افرادی که آمادگی تزریق واکسن کرونا را دارند به مراکز مراجعه کنند.

زینی وند اظهار داشت: ممکن است در آینده ارائه برخی خدمات منوط به داشتن کارت واکسیناسیون باشد و همه اقشار تزریق واکسن را انجام دهد تا مشکلی ایجاد نشود.

وی با بیان اینکه تاکید بر انجام واکسیناسیون داریم تاکید کرد: همه کارمندان باید واکسیناسیون انجام دهند چون ممکن است موجب ابتلای دیگران به ویروس کرونا شوند.

استاندار کرمان با اشاره به راهپیمایی جاماندگان اربعین در استان کرمان افزود: باید فرمانداران در این رابطه تدبیر کنند و ضمن رعایت پروتکل های بهداشتی در مسیر از تجمع خارج از قاعده در مقاصد راهپیمایی جلوگیر کنند.

وی با اشاره به اینکه کرمان در نشست ستاد ملی کرونا همراه استان های بوشهر و کرمانشاه در رتبه پایین رعایت پروتکل های بهداشتی قرار داشتند گفت: رعایت نکردن دستورالعمل ها در ادارات دولتی و اماکن خدمات رسان پذیرفته نیست.

رعایت پروتکل ها در کرمان بسیار ضعیف است

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری کرمان گفت: در حال حاضر با توجه به آخرین نقشه رنگ بندی کرونا در کشور، ۲ شهرستان فهرج و ریگان در وضعیت آبی، هفت شهرستان در وضعیت زرد و ۱۶ شهرستان در وضعیت نارنجی قرار دارند.

محمدصادق بصیری افزود: با توجه به حضور قابل توجه اتباع افغان در استان کرمان واکسیناسیون این اتباع در کرمان طبق مصوبه ستاد ملی انجام می شود.

وی تاکید کرد: بازگشایی مراکز آموزش عالی پس از واکسیناسیون و آمادگی کامل انجام خواهد شد و از ابتدای مهر این آموزش به صورت غیر حضوری و مجازی است.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری کرمان با اشاره به وضعیت پایین رعایت پروتکل های بهداشتی در استان اظهار داشت: رعایت دستورالعمل های بهداشتی بسیار ضعیف و اصلا خوب نیست و فرمانداران حتما برای برطرف کردن کاستی ها اقدام کنند.

وی بیان کرد: منع تردد شبانه همچنان از ساعت ۲۲ تا سه بامداد طبق رنگ بندی ادامه دارد و تنها در شهرهای با وضعیت آبی ممنوعیتی وجود ندارد.

آموزش حضوری دانش آموزان بدون جایگزین است

مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمان گفت: روند بازگشایی مدارس در کشورهای دنیا به سمت حضوری است که در بخی کشورها آغاز شده و مطالعات نشان می دهد که حضور دانش آموزان و نقش تربیتی معلمان در تربیت حضوری بی بدیل و بدون جایگزین است.

احمد اسکندری زاده افزود: افت تحصیلی به خاطر آموزش غیرحضوری آثار جبران ناپذیری در آینده دارد و در سال تحصیلی جدید تلاش داریم که شروعی آرام و سنجیده در سطح استان داشته باشیم.

وی تاکید کرد: مقدمات آموزش مجازی و حضوری در استان کرمان فراهم شده است و مهمترین اولویت ما توجه به سلامت و امنیت دانش آموزان و معلمان و کیفیت آموزش است.

مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمان بیان کرد: کمیته سلامت در مدارس سطح استان کرمان تشکیل شده و پس از اینکه اطمینان های لازم را پیدا کردیم مدارس بازگشایی می شوند.

وی ادامه داد: در حال حاضر بیش از ۹۰ درصد از معلمان استان دز اول و تعداد قابل توجهی نیز دز دوم واکسن کرونا را دریافت کرده اند و. دستورالعمل های بهداشتی برای کلاس های درس و فاصله گذاری حتما انجام می شود.

اسکندری زاده با بیان اینکه آمادگی بازگشایی مدارس را داریم گفت: از ابتدای مهر ماه همراه با اموزش های مجازی، از امکانات جدید شبکه شاد نیز رونمایی می شود.
استاندار: ۶۰ درصد از مدارس کرمان آمادگی بازگشایی فیزیکی را دارند

منبع:ایرنـا
? استاندار: ۶۰ درصد از مدارس کرمان آمادگی بازگشایی فیزیکی را دارند