استاندار کرمان: کشاورزی سنتی یک آسیب جدی برای استان است

استاندار کرمان گفت: فرآوری محصولات کشاورزی بسیار اهمیت دارد که در بسیاری از نقاط با روش‌های سنتی انجام می‌شود و کشاورزی سنتی یک آسیب جدی برای استان است. – اخبار استانها – به گزارش فت فتو از کرمان، محمدمهدی فداکار صبح امروز در ششمین جشن ملی پسته رفسنجان که با حضور محمد اسلامی، معاون رئیس […]

استاندار کرمان گفت: فرآوری محصولات کشاورزی بسیار اهمیت دارد که در بسیاری از نقاط با روش‌های سنتی انجام می‌شود و کشاورزی سنتی یک آسیب جدی برای استان است.

– اخبار استانها –

به گزارش فت فتو از کرمان، محمدمهدی فداکار صبح امروز در ششمین جشن ملی پسته رفسنجان که با حضور محمد اسلامی، معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان انرژی اتمی ایران، تعدادی از مسئولان کشوری و استانی و کشاورزان و تولیدکنندگان پسته از سراسر کشور در جوادیه فلاح برگزار شد، با گرامیداشت یاد و خاطره شهیدان به‌ویژه شهید سپهبد قاسم سلیمانی، اظهار داشت: امسال محصول پسته خسارات زیادی داشته است که امیدواریم در سال‌های آینده جبران شود.

وی با بیان اینکه ۱۲ هزار میلیارد تومان خسارت وارد شده امسال به محصول پسته امسال است، گفت: فرماندار شهرستان رفسنجان ماموریت ویژه دارد که مشکلات پسته کاران و کشاورزان را پیگیری کند.

استاندار کرمان با اشاره به اینکه سرمازدگی ابتدای سال و خسارات سیل را داشتیم، بیان کرد: خسارت‌های سیل و سرمازدگی برآورد و به مرکز کشور اعلام شده است.

وی با بیان اینکه تغییرات اقلیمی یک واقعیت است و کشاورزان باید خود را با آن تطبیق بدهند، افزود: استان کرمان یک استان کشاورزی است و حتماً باید با توجه به کمبود آب از فناوری‌های نوین و آبیاری‌های نوین استفاده شود.

ششمین جشن ملی پسته رفسنجان برگزار شد + تصاویر
رئیس سازمان انرژی اتمی به مقام شامخ شهید سلیمانی ادای احترام کرد + تصاویر
رئیس سازمان انرژی اتمی ایران: صنعتی‌سازی فناوری‌های هسته‌ای در کشور سرعت می‌گیرد

فداکار با اشاره به اینکه فرآوری محصولات کشاورزی بسیار اهمیت دارد، ادامه داد: متاسفانه در بسیاری از نقاط هنوز با روش‌های سنتی این اقدامات انجام می‌شود.

وی با بیان اینکه کشاورزی سنتی یک آسیب جدی برای استان است، گفت: محیط زیست اصرار غیرمنطقی بر استفاده از آب شیرین‌کن‌ها در این منطقه دارد و امیدواریم این موضوع به نتیجه برسد.

انتهای پیام/۵۱۱/
استاندار کرمان: کشاورزی سنتی یک آسیب جدی برای استان است

منبع: تسنــیم
? استاندار کرمان: کشاورزی سنتی یک آسیب جدی برای استان است