استاندار کرمان: کرمان می‌تواند پایلوت طرح‌های خدمات سالمندی در کشور باشد

استاندار کرمان گفت: کرمان می‌تواند پایلوت طرح‌های خدمات سالمندی در کشور باشد و می‌توان این طرح‌ها در مرحله اول با بازنشستگان شرکت‌های بزرگ اقتصادی در استان اجرایی شود. – اخبار استانها – به گزارش فت فتو از کرمان، محمدمهدی فداکار عصر امروز در جلسه شورای هماهنگی سازمان‌های بیمه‌گر با استاندار کرمان با بیان اینکه رسالت […]

استاندار کرمان گفت: کرمان می‌تواند پایلوت طرح‌های خدمات سالمندی در کشور باشد و می‌توان این طرح‌ها در مرحله اول با بازنشستگان شرکت‌های بزرگ اقتصادی در استان اجرایی شود.

– اخبار استانها –

به گزارش فت فتو از کرمان، محمدمهدی فداکار عصر امروز در جلسه شورای هماهنگی سازمان‌های بیمه‌گر با استاندار کرمان با بیان اینکه رسالت اصلی بیمه‌ها تسهیل درمان مردم در ابعاد مختلف است، اظهار داشت: در طرح تحول درمانی کشور به نظر من یک اشتباه بود که کار به دانشگاه‌ها واگذار شد در حالی که باید کار به بیمه‌ها سپرده می‌شد.

وی با بیان اینکه الگوهای بیمه‌ای زیادی در دنیا وجود دارد که می‌توان از این الگوهای درمانی استفاده کرد، گفت: الکترونیکی کردن نسخه‌های درمانی کار بزرگی در کشور است که دستاوردهای بزرگی هم دارد.

استاندار کرمان با اشاره به اینکه نسخه‌نویسی الکترونیکی از خیلی تخلفات هم جلوگیری کرده و داده‌های آمار امکان تحقیق و پژوهش را هم ایجاد می‌کند، افزود: باید سعی شود بار مالی درمان باید تا جایی امکان دارد از دوش مردم برداشته شود و بیمه‌ها در این زمینه راهکار داشته باشند.

وی با بیان اینکه امروزه بیمه تکمیلی یک ضرورت برای جامعه شده است و حتماً باید در این حوزه برای استفاده بیشتر مردم ورود کرد که تسهیل شود و این برای بیمه‌ها هم اقتصادی است، گفت: سالمندی یک پدیده در کشور است که رو به افزایش هم هست و از طرفی خدمات درمانی را هم افزایش می‌دهد.

نحوه اعتراض به سوابق بیمه تأمین اجتماعی
چگونه مشاهده کنیم «چند سال سابقه بیمه داریم؟»
مشاهده سوابق بیمه تامین اجتماعی از طریق کد ملی و موبایل

فداکار با اشاره به اینکه از طرح‌های خدمات سالمندی در خانه‌ها حتما حمایت خواهیم کرد و مردم هم استقبال می‌کنند، افزود: کرمان می‌تواند پایلوت طرح‌های خدمات سالمندی در کشور باشد و می‌توان این طرح‌ها در مرحله اول با بازنشستگان شرکت‌های بزرگ اقتصادی در استان اجرایی شود.

انتهای پیام/۵۱۱/
استاندار کرمان: کرمان می‌تواند پایلوت طرح‌های خدمات سالمندی در کشور باشد

منبع: تسنــیم
? استاندار کرمان: کرمان می‌تواند پایلوت طرح‌های خدمات سالمندی در کشور باشد