استاندار کرمان: وضعیت نزولی کرونا در منطقه بسیار شکننده است

گروه استان‌ها – استاندار کرمان با اشاره به وضعیت شکننده کرونایی گفت: تا سه سال آینده درگیر بیماری کرونا هستیم و باید تجهیزات و امکانات استان را برای مقابله با این بیماری به اوج برسانیم. – اخبار استانها – به گزارش فت فتو از کرمان ، علی زینی‌وند ظهر امروز در جلسه ستاد مقابله با […]

گروه استان‌ها – استاندار کرمان با اشاره به وضعیت شکننده کرونایی گفت: تا سه سال آینده درگیر بیماری کرونا هستیم و باید تجهیزات و امکانات استان را برای مقابله با این بیماری به اوج برسانیم.

– اخبار استانها –

به گزارش فت فتو از کرمان ، علی زینی‌وند ظهر امروز در جلسه ستاد مقابله با کرونای استان کرمان با بیان اینکه در حال حاضر وضعیت شیوع کرونا در استان کرمان نزولی اظهار داشت: این وضعیت بسیار شکننده است و در صورت ساده انگاری و عدم رعایت دستورالعمل‌ها احتمال بازگشت روند صعودی بیماری وجود دارد.

وی با بیان اینکه واکسیناسیون انجام شده، در کاهش میزان مرگ و میرهای کرونایی در استان موثر بوده است، تصریح کرد: در حال حاضر ظرفیت تزریق روزانه ۳۰ هزار دوز واکسن در استان را داریم و این امکان وجود دارد که ظرف سه روز این ظرفیت را به ۵۰ هزار دوز برسانیم.

استاندار کرمان با اشاره به آمادگی سه شرکت بزرگ صنعتی و معدنی استان برای واردات واکسن گفت: واکسیناسیون اتباع خارجی در استان باید با برنامه‌ریزی دقیقی انجام شود.

وی از بازگشایی مدارس از ابتدای مهرماه خبر داد و افزود: با توجه به زیرساخت‌هایی که در فضای مجازی برای تحصیل دانش آموزان ایجاد شده مدارس به صورت مجازی بازگشایی می‌شوند.

زینی‌وند با اشاره به اینکه کمیته‌ای با حضور مسئولان شرایط و ضوابط بازگشایی مدارس و دانشگاه‌ها را بررسی کرده و به ستاد کرونا اعلام کند ادامه داد: زمان حضور فیزیکی دانش آموزان در مدرسه بعداٌ اعلام می‌شود.

وی با بیان اینکه کشور عراق برای حضور زائران در مراسم اربعین امسال هنوز اعلام نظر نکرده است گفت: نظر ستاد ملی کرونا بر این است که داوطلبان حضور در همایش عظیم پیاده‌روی اربعین هر دو دوز واکسن خود را تزریق کرده باشند.

استاندار کرمان با اشاره به اینکه طبق نظر کارشناسان تا حدود سه سال آینده درگیر بیماری کرونا هستیم افزود: باید تجهیزات و امکانات استان را برای مقابله با این بیماری به اوج برسانیم.

بازگشایی مدارس و راهپیمایی اربعین در جلسه ستاد مقابله با کرونای استان کرمان بررسی شد
واکسیناسیون کرونا در استان کرمان سرعت می‌گیرد

حمید شمس‌الدینی مدیرکل امنیتی و انتظامی استانداری کرمان نیز در این جلسه با بیان اینکه براساس برآورد انجام شده، احتمال ورود سوش لامبدا به استان از شرق کشور کم است اظهار داشت: در حال حاضر هیچ پرواز خارجی به استان نداریم.

وی با اشاره به اینکه مقرر شد ادارات کل راهداری استان، مراقبت‌های لازم در برای ورود و تردد مسافرانی از استان‌های مرزی به استان کرمان را داشته باشد گفت: جریمه خودروهای با پلاک‌های غیر بومی ساکن استان، یکی از مشکلاتی است که در استان کرمان با آن مواجه هستیم.

مدیرکل امنیتی و انتظامی استانداری کرمان تردد زائرین خارجی همایش اربعین از استان کرمان را یکی از دغدغه‌های استان در زمینه شیوع نوع جدید کرونا عنوان کرد و افزود: در ارتباط با زائرانی که از پیاده روی اربعین برمی‌گردند نیز باید مراقبت‌های زیادی انجام شود.

وی با بیان اینکه هیچ گونه امکان نظارتی بر تردد اتباع غیرمجاز در استان وجود ندارد گفت: تردد اتباع افغانستانی غیر مجاز به استان کرمان افزایش پیدا کرده و کرمان همچنان با مشکل تردد اتباع بیگانه غیرمجاز مواجه است.

انتهای پیام/۵۱۱/ی
استاندار کرمان: وضعیت نزولی کرونا در منطقه بسیار شکننده است

منبع:تسنــیم
? استاندار کرمان: وضعیت نزولی کرونا در منطقه بسیار شکننده است