استاندار کرمان: نظام آموزشی، طبقاتی و رانتی شده است

کرمان – فت فتو – استاندار کرمان انتقاد کرد: نظام آموزش و پرورش طبقاتی، پولی و کنکور نیز رانتی شده است که برای حل این مشکلات باید سند تحول آموزش در مدارس اجرا شود. به گزارش فت فتو، علی زینی وند روز شنبه در آیین نمادین نواخته شدن زنگ بازگشایی مدارس در مدرسه شاهد شهر کرمان […]

کرمان – فت فتو – استاندار کرمان انتقاد کرد: نظام آموزش و پرورش طبقاتی، پولی و کنکور نیز رانتی شده است که برای حل این مشکلات باید سند تحول آموزش در مدارس اجرا شود.

به گزارش فت فتو، علی زینی وند روز شنبه در آیین نمادین نواخته شدن زنگ بازگشایی مدارس در مدرسه شاهد شهر کرمان افزود: در نتیجه این وضعیت کرسی های دانشگاه در اختیار افرادی قرار گرفته که درد مردم را نمی فهمند.

به گفته وی طبقاتی و پولی شدن مدارس به بدنه آموزش و پرورش بشدت آسیب وارد کرده به طوری که برای حل این مشکلات باید سند تحول آموزش را در مدارس اجرا کنیم.
زینی وند اظهارداشت: نتیجه سند تحول آموزش و پرورش تربیت دانش آموزانی صاحب نظر و تحلیل، مسلط به حرفه مورد علاقه و متناسب با استعدادهای وی با تسلط بر دانش پیشرفته روز است.
وی کرمان را در شمار استان های پیشرو در آغاز فعالیت مدارس معرفی و تصریح کرد: آموزش مجازی نمی تواند جای آموزش حضوری را بگیرد به طوری که کارشناسان و صاحب نظران نیز بر ارائه آموزش ها به صورت حضوری تاکید دارند.
استاندار کرمان با تاکید بر اینکه اولیای دانش آموزان نیز باید در حضوری شدن آموزش ها در مدارس کمک کنند اضافه کرد: حتی در صورت مهیا بودن تمام امکانات آموزش در ارائه آموزش به صورت مجازی، کیفیت کار نصف کیفیت آموزش حضوری خواهد بود.
تمام افراد مرتبط با بازگشایی مدارس باید واکسینه شوند
زینی وند همچنین تاکید کرد: تمامی افرادی که در بازگشایی مدارس دخیل هستند باید در برابر ویروس کرونا واکسینه شوند.
وی تاکید کرد: مسئولان در واکسینه کردن دانش آموزان تدابیر خوبی را اندیشیده اند که بزودی اجرایی و کامل می شود.

جزییات بازگشایی مدارس در کرمان

به گزارش فت فتو مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمان نیز در این مراسم گفت: تنها فعالیت مدارس روستایی و عشایری که جمعیت دانش آموزی آنها کمتر از ۱۵ نفر است از مهرماه و به صورت حضوری آغاز خواهد شد.

احمد اسکندری نسب با اشاره به اهمیت بازگشایی مدارس به صورت حضوری افزود: آموزش و پرورش کرمان با توجه به مجازی بودن آموزش ها طی سال گذشته دستاوردهای خوبی از جمله افزایش آمار پذیرفته شدگان کنکور و ارتقای سطح نمرات امتحانات نهایی را داشته است.
وی تاثیرگذاری آموزش ها در حضور فیزیکی دانش آموزان را بسیار بیشتر از ارائه آموزش به صورت مجازی دانست و تاکید کرد: مدرسه پویا به نظام تعلیم و تربیت هویت می دهد.
حمایت های رئیس جمهوری بیانگر جایگاه ویژه آموزش است
مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمان با بیان اینکه حمایت های رئیس جمهوری از آموزش و پرورش بیانگر جایگاه ویژه آموزش است تصریح کرد: مدارس با توجه به شرایط و تصمیم ستاد کرونا فعالیت خواهند کرد.
وی همچنین با تاکید بر ضرورت گرامیداشت هفته دفاع مقدس گفت: آموزش و پرورش کشور طی هشت سال جنگ تحمیلی ۳۶ هزار دانش آموز و پنج هزار دانش آموز را تقدیم انقلاب کرده است.

اسکندری نسب با بیان اینکه ۶۷۰ هزار دانش آموز کرمانی امروز در هفت هزار و ۸۶۷ مدرسه با نواخته شدن زنگ آغاز سال تحصیلی جدید فعالیت های تحصیلی را آغاز می کنند اظهارداشت: ۴۴ هزار معلم از طریق ۳۰ هزار کلاس درس با دانش آموزان ارتباط برقرار می کنند.
تامین سلامت خط قرمز در بازگشایی حضوری مدارس
مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمان گفت: سلامت دانش آموزان خط قرمز آموزش و پرورش در بازگشایی حضوری مدارس است لذا در این زمینه سرانه نسبتا خوبی برای تامین مایحتاج بهداشتی به مدارس اختصاص یافته است.

به گزارش فت فتو مدارس کرمان همانند سایر مدارس کشور طی دو سال گذشته و در پی شیوع ویروس کرونا بیشتر به صورت غیرحضوری فعالیت کرده است اما با پیشرفت گسترده واکسیناسیون برای اقشار مختلف جامعه از جمله فرهنگیان و دانش آموزان امید می رود مدارس بعد از مدتی از آغاز سال تحصیلی به صورت حضوری ادامه فعالیت دهند.
براساس گزارش ها ۹۰ درصد فرهنگیان کرمان دز اول واکسن و بیش از ۳۰ درصد نیز دز دوم را دریافت کرده اند و این درحالی است که واکسیناسیون دانش آموزان کرمان نیز از هفته گذشته آغاز شد.
استاندار کرمان: نظام آموزشی، طبقاتی و رانتی شده است

منبع:ایرنـا
? استاندار کرمان: نظام آموزشی، طبقاتی و رانتی شده است