استاندار کرمان: معطلی استعلام سرمایه‌گذاران، بی‌مسئولیتی مدیران است

کرمان – فت فتو – استاندار کرمان در انتقاد از معطل ماندن پاسخ استعلام‌ها برای صدور مجوز سرمایه‌گذاری گفت: به جز تعداد محدودی از استعلام‌های مجوزهای سرمایه‌گذاری، هیچ توجیهی برای معطل‌کردن مابقی آنها ازسوی مدیران پذیرفته نیست و این معطلی حکایت از مسئولیت ناپذیری و نداشتن تسلط مدیران به مجموعه خود دارد. به کزارش فت فتو، علی […]

کرمان – فت فتو – استاندار کرمان در انتقاد از معطل ماندن پاسخ استعلام‌ها برای صدور مجوز سرمایه‌گذاری گفت: به جز تعداد محدودی از استعلام‌های مجوزهای سرمایه‌گذاری، هیچ توجیهی برای معطل‌کردن مابقی آنها ازسوی مدیران پذیرفته نیست و این معطلی حکایت از مسئولیت ناپذیری و نداشتن تسلط مدیران به مجموعه خود دارد.

به کزارش فت فتو، علی زینی وند شامگاه شنبه در نشست کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری استان کرمان افزود: با طولانی شدن استعلامات مجوزهای سرمایه‌گذاری ممکن است بخشی از فسادها در تار و پود این استعلامات شکل گیرد.

وی خطاب به مدیران استان کرمان تاکید کرد: در نقاطی از کشور مشاهده کرده ام برخی مجوزهای سرمایه گذاری تا ۱۵ سال معطل استعلام مدیران مانده است؛ لذا به شهرستان ها تذکر دهید، هرچه می توانید فرایند پاسخگویی به استعلامات را کوتاه و رسیدگی به آنها را به شهرستان ها تفویض کنید.

پنجره واحد سرمایه‌گذاری مهمترین فعالیت ماست

استاندار کرمان گفت: مهمترین فعالیت ما پنجره واحد سرمایه گذاری است زیرا همه مشکلات فضای کسب و کار و سقوط این رتبه استان کرمان در فرایند استعلامات نهفته است که باید به سرانجام برسد.

وی یادآور شد: در این زمینه نامه ای تکلیفی به دستگاه های اجرایی ارسال شود که طبق برنامه زمان بندی به پنجره واحد الکترونیکی لینک شوند و مجوزها را پیگیری

کنند. 

دستگاه‌هایی اجرایی به ۹ هزار استعلام سرمایه گذاری پاسخ ندادند 

مدیرکل دفتر جذب و سرمایه‌گذاری استانداری کرمان نیز در این نشست گفت: ۳۵ هزار استعلام سرمایه گذاری از دستگاه های اجرایی استان کرمان در قالب پنجره واحد در سال ۹۹ انجام شده که ۲۶ هزار استعلام را پاسخ داده‌اند که نشان از پاسخ ۷۴ درصدی دارد.

غلامرضا نویدی ادامه داد: ۹ هزار استعلام در سال گذشته پاسخ داده نشده است که جای نگرانی دارد؛ ادارات اوقاف، نیروی برق شمال استان کرمان و منابع طبیعی در میزان پاسخگویی در رتبه های برتر قرار دارند، در زمان پاسخگویی نیز منابع طبیعی، راه و شهرسازی در رتبه های نخست هستند.

وی تصریح کرد: طی چهار ماه نخست امسال ۱۱ هزار استعلام سرمایه گذاری از دستگاه‌های اجرایی داشتیم که هشت هزار مورد پاسخ داده شده، که امسال راه و شهرسازی و اوقاف تنزل داشته اند.

مدیرکل دفتر جذب و سرمایه‌گذاری استانداری کرمان گفت: شرکت توزیع نیروی برق شمال استان ۱۰۰ درصد و میانگین دستگاه‌ها در پاسخگویی ۷۵ درصد بوده که در این خصوص نسبت به سال گذشته رشد داشتیم و میانگین پاسخگویی نیز ۱۸ روز بوده است.

وی افزود: دستگاه های اجرایی استان کرمان به سه هزار و ۴۸۹ استعلام طی چهار ماهه امسال پاسخ ندادند در حالی که نباید هیچ مانعی برای پاسخ به سرمایه گذار وجود داشته باشد.

این مسئول با بیان اینکه تعداد سرمایه گذاران ما امسال افزایش یافته اما آمار پاسخگویی نگران کننده است تصریح کرد: بیش از سه هزار سرمایه گذار که هرکدام اشتغال مناسبی ایجاد می کنند داشته ایم؛ برخی شهرستان ها حتی وارد پنجره واحد الکترونیکی نشده اند.

نویدی یادآور شد: پاسخگویی تامین اجتماعی به استعلامات در شهربابک متوسط ۷۳ روز است و سایر دستگاه ها موارد مشابه دارند که مدیران باید آن را کنترل کنند و متوسط پاسخگویی را کاهش دهند.

۲۵ درصد استعلامات امسال بی پاسخ مانده

وی عنوان کرد: درصد استعلامات به تفکیک شهرستان ها متفاوت است که جای کنترل بیشتری دارد، ۲۵ درصد استعلامات امسال پاسخ داده نشده که نباید چنین چیزی در استان وجود داشته باشد و کاهش پاسخگویی از ۳۳ روز در سال گذشته به ۱۵ روز طی سال جاری جای قدردانی دارد.

به گزارش فت فتو در این نشست آخرین وضعیت اشتغالزایی استان و چگونگی جذب تسهیلات این حوزه توسط دستگاه های اجرایی بررسی شد.
استاندار کرمان: معطلی استعلام سرمایه‌گذاران، بی‌مسئولیتی مدیران است

منبع:ایرنـا
? استاندار کرمان: معطلی استعلام سرمایه‌گذاران، بی‌مسئولیتی مدیران است