استاندار کرمان: مردم استان کرمان باید از درآمدهای معادن استان منتفع شوند

گروه استان‌ها – استاندار کرمان گفت: سهم استان کرمان از حقوق دولتی معادن باید برگشت داده شده تا همه مردم از درآمدهای معادن در استان کرمان منتفع شوند. – اخبار استانها – به گزارش فت فتو از کرمان ، علی زینی‌وند ظهر امروز در نشست مجمع نمایندگان استان کرمان با مدیران بانک‌های استان با بیان […]

گروه استان‌ها – استاندار کرمان گفت: سهم استان کرمان از حقوق دولتی معادن باید برگشت داده شده تا همه مردم از درآمدهای معادن در استان کرمان منتفع شوند.

– اخبار استانها –

به گزارش فت فتو از کرمان ، علی زینی‌وند ظهر امروز در نشست مجمع نمایندگان استان کرمان با مدیران بانک‌های استان با بیان اینکه از بانک‌های استان تشکر می‌کنم که در این مدت همکاری خوبی داشتند اظهار داشت: ناهماهنگی‌هایی وجود داشت که با برگزاری جلسات هماهنگی خوبی ایجاد شده و پرونده‌هایی که به بانک‌ها ارسال می‌شود کمتر برگشت می‌خورد.

وی با بیان اینکه پول زیادی از استان کرمان از حقوق دولتی معادن و مالیات به خزانه واریز می‌شود عنوان کرد: در پنج ماهه نخست امسال ۷ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان، حقوق دولتی معادن به حساب خزانه دولت واریز شده که باید حق و حقوق استان کرمان برگشت داده شود.

استاندار کرمان با اشاره به اینکه مردم باید از درآمدهای معادن در استان کرمان منتفع شوند گفت: گردش حساب بانکی شرکت‌های بزرگ اقتصادی و معدنی باید در این استان هزینه شود و حق مردم کرمان است.

وی با بیان اینکه سال گذشته ۱۰۰ درصد تعهد ایجاد ۴۳ هزار شغل استان کرمان محقق شده که بخش زیادی از آن از طریق تسهیلات بانکی بوده است افزود: ۳۳ هزار فرصت شغلی در استان به‌دلیل کرونا در سال گذشته از دست رفته است.

زینی‌وند با اشاره به اینکه امسال تعهد شغلی استان ایجاد ۴۱ هزار شغل است ادامه داد: با توجه به تعهد کمی که شده بود ایجاد ۱۲ هزار فرصت شغلی خرد و کوچک از طریق گردش حساب بانکی شرکت‌ها و میانگین حساب و پرداخت تسهیلات بانکی در دستور کار قرار گرفت که در حال انجام است.
رئیس کمیسیون اقتصادی: شورای هماهنگی بانک‌ها در ارائه گزارش انتقال حساب شرکت‌های بزرگ استان کرمان همکاری نمی‌کند
رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس: شرکت ملی مس به تعهد انتقال گردش منابع مالی خود به استان کرمان عمل نکرد

وی با بیان اینکه ستاد اجرایی فرمان امام (ره) نیز تعهد دادند که ۱۰ هزار فرصت شغلی در استان را در سال ۱۴۰۰ ایجاد کنند و پیگیر هستیم گفت: بیش از دو هزار دهیار در استان داریم که باید با اطلاع‌رسانی به مردم در روستاها نسبت به شغل‌های کوچک را پیگیر باشند و این مطالبه استانداری و نمایندگان مجلس است.

انتهای پیام/۵۱۱/ی
استاندار کرمان: مردم استان کرمان باید از درآمدهای معادن استان منتفع شوند

منبع:تسنــیم
? استاندار کرمان: مردم استان کرمان باید از درآمدهای معادن استان منتفع شوند