استاندار کرمان: عدالت باید تبدیل به گفتمان و خواست عمومی شود

استاندار کرمان با تاکید بر اینکه اجرای عدالت در عمل بسیار سخت است، گفت: عدالت باید تبدیل به گفتمان و خواست عمومی در جامعه و سطح نخبگانی شود. به گزارش خبرگزای فارس از کرمان، محمدمهدی فداکار پیش از ظهر امروز در همایش بزرگ و محوری هفته قوه قضاییه استان کرمان اظهار داشت: رفع خصومت یکی […]


استاندار کرمان با تاکید بر اینکه اجرای عدالت در عمل بسیار سخت است، گفت: عدالت باید تبدیل به گفتمان و خواست عمومی در جامعه و سطح نخبگانی شود.

به گزارش خبرگزای فارس از کرمان، محمدمهدی فداکار پیش از ظهر امروز در همایش بزرگ و محوری هفته قوه قضاییه استان کرمان اظهار داشت: رفع خصومت یکی از وظایف قاضی است و جان و مال مردم در اختیار قاضی قرار دارد و مردم بر اساس فطرت خود به عدالت گرایش دارند.

استاندار کرمان با اشاره به سخن رهبری مبنی بر اینکه عدالت مبنای حکومت‌هاست، ادامه داد: عدالت مانع تبعیض می‌شود و از ظلم و ظلم‌پذیری جلوگیری می‌کند.

وی با تاکید بر اینکه اجرای عدالت در عمل بسیار سخت است، عنوان کرد: عدالت باید تبدیل به گفتمان و خواست عمومی در جامعه و سطح نخبگانی شود.

استاندار کرمان در بخش دیگری از سخنان خود شمار بالای پرونده‌های ورودی به دادگستری را بیانگر اعتماد مردم به دستگاه قضایی برای رسیدن به حق خود دانست و تصریح کرد: اگر عدالت واقع شود، امنیت و توسعه به‌دنبال عدالت می‌آید.

فداکار همچنین پیشگیری از جرایم را یکی دیگر از وظایف قوه قضاییه ذکر و اضافه کرد: نظارت بر حوزه دولت یکی دیگر از وظایف قوه قضاییه است که باید با قدرت پیش رود و اگر همکاری در این زمینه وجود داشته باشد به سالم‌سازی محیط کمک می‌کند.

معیشت قضات و کارمندان مورد توجه قرار گیرد

 رئیس کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: دستگاه قضایی سالم و مقتدر در تراز انقلاب و مردم آرزوی همه ماست، کارهای بزرگی صورت گرفته و گله‌مندی‌هایی هم وجود دارد.

حجت‌الاسلام غضنفرآبادی ادامه داد: برای ایجاد یک دستگاه قدرتمند و توانمند باید اجزای درونی دستگاه قضا مورد توجه قرار گیرد و نقص‌ها را جبران کرد.

وی با اشاره به اینکه بحث معیشتی قضات و کارمندان باید مورد توجه قرار گیرد و شان قضاوت حفظ شود، افزود: قضات و کارمندان با همه سختی‌ها می‌توانند نقش بسیار محوری داشته باشند.

نماینده مردم شرق استان کرمان در مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: تعاملات بالایی بین قوا وجود دارد و این تعاملات را در سطح مدیران استانی هم شاهد هستیم.

غضنفرآبادی ادامه داد: بر اساس گفته نمایندگان مجلس گله‌مندی نسبت به بعضی از همکاران رده‌های پایین در دستگاه قضا وجود دارد در حالی‌که احترام متقابل بسیار مفید است.

وی متذکر شد: از قضات می‌خواهم در بحث‌های سرمایه‌گذاری کمک کنند.

انتهای پیام/۸۰۰۱۹/ب/م

استاندار کرمان: عدالت باید تبدیل به گفتمان و خواست عمومی شود

منبع: فــارس
? استاندار کرمان: عدالت باید تبدیل به گفتمان و خواست عمومی شود