استاندار کرمان: سرمایه راکد مردم برای ایجاد کارخانه‌های کوچک هدایت شود

کرمان – فت فتو – استاندار کرمان با اشاره به بهره‌گیری از سرمایه‌های راکد در شهرستان شهربابک و افتتاح چند طرح صنعتی در نتیجه آن گفت: مردم عموما اعتبارات راکد خود را به بانک یا بورس وارد می‌کنند که هدایت آنها به سمت ایجاد واحدهای تولیدی کوچک سبب رونق و توسعه می‌شود. به گزارش فت […]

کرمان – فت فتو – استاندار کرمان با اشاره به بهره‌گیری از سرمایه‌های راکد در شهرستان شهربابک و افتتاح چند طرح صنعتی در نتیجه آن گفت: مردم عموما اعتبارات راکد خود را به بانک یا بورس وارد می‌کنند که هدایت آنها به سمت ایجاد واحدهای تولیدی کوچک سبب رونق و توسعه می‌شود.

به گزارش فت فتو، علی زینی وند روز پنجشنبه همزمان با هفته دولت در حاشیه افتتاح چند واحد صنعتی در شهربابک به خبرنگاران توضیح داد: امروز شاهد افتتاح ۲ واحد صنعتی کوچک در این شهرستان بودیم و چند ماه پیش هم با حضور وزیر صمت چند واحد دیگر را افتتاح کردیم؛ در جنوب استان کرمان نیز چند واحد کوچک تولید مس کاتد را به بهره برداری رساندیم.

وی اظهار داشت: براین اساس بخشی از سرمایه های راکد مردم را از بازارهای کاذب به تولید وارد می کنیم، درحالی که آمار سرمایه های راکد و سرگردان فقط در شهرستان شهربابک حدود ۶ هزار میلیارد تومان است.

نماینده عالی دولت در استان کرمان گفت: اگر اعتبارات راکد به سمت تولید و ایجاد واحدهای خرد و کوچک برود، تحولی در توسعه ایجاد می کند و این اتفاقی که امروز افتاده بشدت مورد توجه و حمایت ماست که در شورای برنامه ریزی و توسعه استان و ستاد اقتصاد مقاومتی اسناد آن تدوین و مصوب شده است. 

به گفته وی، علاوه بر توجه به واحدهای بزرگ که برای کشور مهم هستند، بایستی به سمت توسعه واحدهای کوچک مقیاس و توسعه متوازن نیز برویم که استان کرمان را متحول می کند.

زینی وند با اشاره به اینکه اتفاقات خوبی با ایجاد توازن در توسعه و استفاده از ظرفیت ها در استان و شهرستان شهربابک در حال رخ دادن است، افزود: همچنین سند ایجاد توازن و آمایش نوشته شده است و به همین دلیل واحدهای بزرگ و متوسط همچون مس، گل گهر و گهرزمین را ملزم کردیم که هلدینگ گردشگری ایجاد کنند و بخشی از سرمایه خود را به مناطق کمتر توسعه یافته استان همچون جنوب و شرق ببرند.

وی افزود: شهربابک در توسعه متوازن تقریبا پیشرو کشور و این سیاست بسیار اصولی است زیرا می تواند مشکل توسعه نامتوازن استان را با فعال سازی سرمایه های راکد مردم رفع کند.

استاندار کرمان همچنین در بخش دیگری از سخنانش با گرامیداشت یاد شهیدان رجایی و باهنر و تبریک روز کارمند به کارمندان گفت: در این هفته باید با انعکاس خدمات نظام به مردم امیدواری داده شود که به همین منظور امروز به شهربابک سفر کردیم و پس از تجدید میثاق با شهدا، بازدیدی از پروژه مهم جاده شهربابک – خاتم که روند اجرای آن طولانی شده و مطالبه مردم است، داشتیم و بایستی زمان بهره برداری آن کوتاه‌تر شود.

وی اضافه کرد: همچنین امروز ۴۶۰ میلیارد تومان پروژه با اشتغالزایی حدود ۲۰۰ نفر مستقیم در شهرستان شهربابک افتتاح کردیم.

به گزارش فت فتو فاز نخست مجتمع خدماتی و رفاهی در محور شهربابک به هرات با اعتبار ۱۰ میلیارد تومان توسط بخش خصوصی افتتاح شد.

همچنین طرح هیپ لیچینگ شرکت افق توسعه معادن خاورمیانه به همراه حوضچه و معدن (مجتمع مس گود کلواری ۲) با اعتبار ۳۰۰ میلیارد تومان و با ۱۲۰ نفر اشتغالزایی توسط بخش خصوصی و طرح لیچینگ تولید مس کاتد شرکت فلات بابک، با اعتبار ۱۵۰ میلیارد تومان و با ۷۷ نفر اشتغالزایی توسط بخش خصوصی از دیگر طرح هایی بودند که امروز افتتاح شد.

شهرستان شهربابک در ۲۴۰ کیلومتری غرب کرمان قرار دارد.
استاندار کرمان: سرمایه راکد مردم برای ایجاد کارخانه‌های کوچک هدایت شود

منبع:ایرنـا
? استاندار کرمان: سرمایه راکد مردم برای ایجاد کارخانه‌های کوچک هدایت شود