استاندار کرمان: زائران اربعین در اولویت تزریق دوز دوم واکسن کرونا قرار دارند

گروه استان‌ها – استاندار کرمان گفت: زائران و موکب‌داران در اولویت تزریق واکسن قرار دارند و آمادگی لازم برای اعزام زائران به پیاده‌روی اربعین باید فراهم شود. – اخبار استانها – به گزارش فت فتو از کرمان، علی زینی‌وند ظهر امروز در جلسه ستاد اربعین استان کرمان که با حضور حجت‌الاسلام والمسلمین حسن علیدادی‌سلیمانی نماینده […]

گروه استان‌ها – استاندار کرمان گفت: زائران و موکب‌داران در اولویت تزریق واکسن قرار دارند و آمادگی لازم برای اعزام زائران به پیاده‌روی اربعین باید فراهم شود.

– اخبار استانها –

به گزارش فت فتو از کرمان، علی زینی‌وند ظهر امروز در جلسه ستاد اربعین استان کرمان که با حضور حجت‌الاسلام والمسلمین حسن علیدادی‌سلیمانی نماینده ولی‌فقیه در استان و امام جمعه کرمان، علی زینی‌وند استاندار، معاونان سیاسی امنیتی و هماهنگی امور عمرانی استانداری و تعدادی از مسئولان و اعضای ستاد در محل سالن پیامبر اعظم استانداری برگزار شد، اظهار داشت: مبنای تصمیمات ما در ستاد اربعین استان اطلاعیه‌های سازمان حج و زیارت و واکسیناسیون زائران است.

وی با بیان اینکه همه داوطلبانی که قصد حضور در همایش عظیم پیاده‌روی اربعین را دارند باید واکسینه شده و هر دو دوز واکسن خود را تزریق کرده باشند باشند: آخرین مهلت تزریق دوز دوم واکسن 19 شهریور ماه اعلام شده است.

استاندار کرمان با اشاره به اینکه دغدغه تجمع زائران در لب مرزها وجود دارد که قرار شده است در استان‌ها و از عمق جلوی سفرهای سازماندهی نشده گرفته شود که این تجمعات به لب مرزها نرسد افزود: همه کسانی که قصد حضور در این همایش معنوی عظیم را دارند باید در اولویت تزریق واکسن قرار داده شوند.

وی با بیان اینکه دولت عراق هنوز موافقت خود برای حضور زائران خارجی و شرایط خود را اعلام نکرده است گفت: با این وجود باید آمادگی لازم در استان کرمان برای اعزام زائران و موکبداران فراهم شود و واکسیناسیون موکبداران و رانندگان ناوگان زمینی در اولویت قرار بگیرد.

زینی‌وند با بیان اینکه ثبت‌نام‌ها نیز باید به صورت حساب شده باشد تا از تجمعات غیرضرور در دفاتر زیارتی جلوگیری شود تصریح کرد: شرایط استان کرمان به شدت شکننده است و با کوچکترین اشتباه و سهل انگاری احتمال بازگشت پیک بیماری و اوج گیری کرونا در استان وجود دارد.

بازگشایی مدارس و راهپیمایی اربعین در جلسه ستاد مقابله با کرونای استان کرمان بررسی شد
حال‌وهوای کربلای معلا در شهادت سیدالساجدین(ع) به‌روایت تصویر

وی با تأکید بر اینکه باید هماهنگی شود که هیچ کس بدون هماهنگی به مرزها مراجعه نکند گفت: تا جمعه هفته آینده باید آمادگی لازم و زمینه حضور زائران در استان فراهم شود و شرایطی را باید فراهم کرد که اگر حضور زائران را نداریم حضور موکبداران را داشته باشیم.

استاندار کرمان با بیان اینکه موج عظیم پیاده روی اربعین علاوه بر بعد معنوی تاثیری که بعد بین المللی و در دنیا دارد برای ما بسیار ارزشمند است افزود: باید زمینه برای حضور در این همایش عظیم فراهم شود.

وی با اشاره به اینکه ورودی زائران از مرزهای زمینی ممنوع است گفت: در صورت بسته بودن مرز میرجاوه عملاً در استان کرمان هم تردد زائران خارجی را نداریم اما اتباع خارجی که در داخل استان هستند باید طبق ضوابط داخل کشور برای حضور در این همایش ساماندهی شوند.

انتهای پیام/511/ز
استاندار کرمان: زائران اربعین در اولویت تزریق دوز دوم واکسن کرونا قرار دارند

منبع:تسنــیم
? استاندار کرمان: زائران اربعین در اولویت تزریق دوز دوم واکسن کرونا قرار دارند