استاندار کرمان: راهکارهای قانونی دریافت سهم استان کرمان از حقوق دولتی معادن را پیگیری می‌کنیم

گروه استان‌ها – استاندار کرمان گفت: سهم استان کرمان از حقوق دولتی معادن، حق مردم کرمان است و راهکارهای قانونی برای دریافت سهم استان کرمان را پیگیری می‌کنیم. – اخبار استانها – به گزارش فت فتو از کرمان ، علی زینی‌وند صبح امروز در شورای عالی معادن استان کرمان که با حضور محمدرضا پورابراهیمی رئیس […]

گروه استان‌ها – استاندار کرمان گفت: سهم استان کرمان از حقوق دولتی معادن، حق مردم کرمان است و راهکارهای قانونی برای دریافت سهم استان کرمان را پیگیری می‌کنیم.

– اخبار استانها –

به گزارش فت فتو از کرمان ، علی زینی‌وند صبح امروز در شورای عالی معادن استان کرمان که با حضور محمدرضا پورابراهیمی رئیس کمیسیون اقتصادی و حجت‌الاسلام موسی غضنفرآبادی رئیس کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: مطالبه جدی برای دریافت سهم استان کرمان از منابع معادن وجود دارد و باید سهم استان در ارتباط با حقوق دولتی معادن پرداخت شود.

وی با بیان اینکه یکی از موضوعات شورای معادن استان نیز باید همین پیگیری سهم استان از حقوق دولتی معادن باشد گفت: مجمع نمایندگان استان یک ظرفیت است تا در تصویب قانون معادن موثر باشد و حق مردم استان نیز گرفته شود.

استاندار کرمان با تأکید بر اینکه مصوبات شورای عالی معادن، توصیه‌ای نیست و باید اجرایی شود افزود: شرکت‌های بزرگ اقتصادی موظف به اجرای مصوبات شورای عالی معادن استان هستند.

وی با بیان اینکه باید اهرم‌هایی برای اجرای مصوبات در نظر گرفت تا ضمانت اجرایی وجود داشته باشد ادامه داد: سهم استان کرمان از حقوق دولتی معادن، حق مردم کرمان است و باید راهکار قانونی برای دریافت سهم استان کرمان پیگیری شود.

زینی‌وند با عنوان اینکه در هشت ماه گذشته سلسله‌ای از کارخانجات کوچک مقیاس در حوزه مس و  طلا در حال راه‌اندازی در استان داریم که مجوز آنها داده شده است گفت: از سرمایه‌گذاری در این حوزه استقبال می‌کنیم.

پرداخت کمک هزینه شرکت ملی مس به تیم فوتبال در استان دیگر قابل قبول نیست

رئیس کمیسیون اقتصادی  نیز در همین شورا با اشاره به موضوع حقوق دولتی معادن اظهار داشت: در دولت یازدهم و دوازدهم جلسات متعددی برای دریافت سهم استان کرمان از حقوق دولتی برگزار شد که حداقل‌هایی را توانستیم وصول کنیم.

محمدرضا پورابراهیمی با بیان اینکه در آغاز به کار دولت سیزدهم نیز این موضوع را پیگیری کردیم گفت: نیاز است مجمع نمایندگان استان و استاندار کرمان جلسه مشترکی با رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور در دوره جدید داشته باشیم و حق مردم استان گرفته شود.

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه حقوق دولتی معادن باید صرف ایجاد زیرساخت‌ها در استان شود تصریح کرد: مشکلات زیادی وجود دارد که تأمین منابع مالی آن را می‌توان از این روش انجام داد.

وی با بیان اینکه دریافت سهم استان کرمان از حقوق معادن تأثیر بزرگی در جهت توسعه و رونق اقتصادی استان دارد گفت: سهم استان  و مردم کرمان از حقوق دولتی معادن باید حتماً پیگیری شود.

پورابراهیمی با اشاره به اینکه از نظر ما قابل قبول نیست که شرکت ملی مس ۴۰۰ میلیارد تومان از استان کرمان برای تیم فوتبال ورزشی در استان دیگر هزینه کند افزود: این مسئله هیچ توجیهی ندارد.

وی با اشاره به لزوم ورود دستگاه‌های نظارتی اطلاعات و سازمان بازرسی بیان کرد: تعهد شرکت‌های بزرگ اقتصادی مبنی بر انتقال حساب‌ها و ایجاد گردش مالی به بانک‌های استان را بررسی و رصد کنند.

سال گذشته ۲۵۰۰ میلیارد تومان از حقوق دولتی وصول شد

مهدی حسینی‌نژاد مدیرکل صنعت، معدن و تجارت استان کرمان در این جلسه با بیان اینکه به استناد ماده ۱۴ قانون معادن از کسانی که پروانه بهره‌برداری معادن می‌گیرند باید حقوق دولتی معادن گرفته شود اظهار داشت: ۱۵ درصد از حقوق دولتی معادن، باید به استان برگشت داده شود و یک ظرفیت قانونی تأمین بودجه نیاز است.

وی با عنوان اینکه سال گذشته دو هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان از حقوق دولتی معادن وصول شده گفت: امسال در شش ماهه نخست سال حدود هفت هزار و ۳۰۰ میلیارد تومان از حقوق دولتی معادن وصول شده است.

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس: شرکت ملی مس به تعهد انتقال گردش منابع مالی خود به استان کرمان عمل نکرد
آمار فقر زیبنده استان کرمان نیست/ ۵۰۰۰۰۰ نفر در بهشت معادن کشور شب‌ها سر بر بالین فقر می‌گذارند
سهم ناچیز مردم کرمان از ظرفیت‌های عظیم بهشت معادن ایران /چرا حقوق دولتی معادن به کرمان برنگشت؟

مدیرکل صنعت، معدن و تجارت استان کرمان با بیان اینکه خوشبختانه تاکنون ۷۶ درصد حقوق دولتی وصول شده و باید سهم ۱۵ درصدی استان گرفته شود افزود: سال گذشته فقط ۴۰ میلیارد تومان حقوق دولتی معادن به استان کرمان برگشت داده شد که باید پیگیری شود.

انتهای پیام/۵۱۱/ی
استاندار کرمان: راهکارهای قانونی دریافت سهم استان کرمان از حقوق دولتی معادن را پیگیری می‌کنیم

منبع:تسنــیم
? استاندار کرمان: راهکارهای قانونی دریافت سهم استان کرمان از حقوق دولتی معادن را پیگیری می‌کنیم