استاندار کرمان: دفاتر تسهیلگری تقویت شود

کرمان – فت فتو – استاندار کرمان با بیان اینکه دفاتر تسهیلگری را باید تقویت کنیم، گفت: این دفاتر طی این مدت در زمینه ساماندهی جمعیت هدف، آموزش و توانمندسازی خوب کار کرده اند لذا باید تقویت شوند. به گزارش فت فتو، علی زینی وند عصر یکشنبه در بازدید از روند ساخت پروژه ۴۰ مسکن ویژه […]

کرمان – فت فتو – استاندار کرمان با بیان اینکه دفاتر تسهیلگری را باید تقویت کنیم، گفت: این دفاتر طی این مدت در زمینه ساماندهی جمعیت هدف، آموزش و توانمندسازی خوب کار کرده اند لذا باید تقویت شوند.

به گزارش فت فتو، علی زینی وند عصر یکشنبه در بازدید از روند ساخت پروژه ۴۰ مسکن ویژه زنان سرپرست خانوار روستای سیدی کرمان افزود: دفاتر تسهیلگری، شبکه بسیار مهمی را به صورت مردمی تشکیل داده اند.

وی با بیان اینکه پیگیر جذب کمک ها و اتمام پروژه مسکن زنان سرپرست خانوار تا سالگرد شهادت سردار سلیمانی هستیم تصریح کرد: این طرح ۳۶ واحدی مسکن زنان سرپرست خانوار تحت عنوان “۴۰ قسیم” است که به همت کمیته امداد و امور بانوان استانداری به مناسبت اولین سالگرد سردار شهید حاج قاسم سلیمانی کلنگ زنی شد.

وی با اشاره به پیشرفت ۶۰ درصدی این طرح افزود: خوشبختانه این طرح پیشرفت خوبی دارد اما یکسری مشکلات اداری دارد که ان شاالله برای جذب کمک های جدید و اتمام طرح در سالگرد دوم سردار سلیمانی پیگیری می کنیم.

وی به تشکیل کارگروهی توسط فرماندار کرمان اشاره کرد و ادامه داد: در این کارگروه مشکلات و نیازهای این طرح بررسی و پیگیری خواهد شد.

استاندار کرمان تصریح کرد: امروز از بخشی از حاشیه شهر بازدیدی داشتیم که حتما باید سامان پیدا کند، کار خوبی فرمانداری در کل حاشیه شهر انجام داده و راهکارهای مناسبی را هم تقسیم بندی کرده است.

وی با بیان اینکه بخشی از این موضوعات را تصمیم گیری شده، خاطرنشان کرد: برای تصمیم گیری بخشی از آن نیاز به موافقت دولت دارد و بخشی از آن در سفر ریاست جمهور جمع بندی کردیم که مطرح کنیم و به سمت ساماندهی حاشیه نشینی رویم.

درصدد ساختن سرپناه های بیشتری برای زنان سرپرست خانوار هستیم

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) در حاشیه بازدید استاندار از روند اجرایی این طرح گفت: ما در شهر کرمان از میان هفت هزار خانواده تحت پوشش بالغ بر هزار خانواده زن سرپرست فاقد مسکن داریم.

یحیی صادقی با اشاره به اینکه در گذشته چهار قطعه زمین در این منطقه واگذار شده بود، افزود: خوشبختانه خیرین و مرکز نیکوکاری پای کار آمدند و در طرحی به نام چهل قسیم سردار حاج قاسم سلیمانی اجرای طرح ۳۶ واحدی  کلید خورد. 

وی با بیان اینکه تا کنون نزدیک هشت میلیارد هزینه کردیم، خاطرنشان کرد: هنوز هم برای تکمیل حداقل به هشت میلیارد دیگر نیاز داریم.

به گفته صادقی، در نخستین سالگرد حاج قاسم کلنگ زنی کردیم و در دومین سالگرد نیز کلید تحویل خواهیم داد، ۳۶ خانواده را بر اساس تعداد فرزند، فرزند مریض و مشکلات دیگر امتیازبندی کردیم.

آنطور که مدیرکل کمیته امداد می گوید، تاکنون مبلغی از مددجویان گرفته نشده اما سقف تسهیلات تا ۳۰ میلیون تومان است که بعدا باید اقساط را مددجویان پرداخت کنند.

این مسئول برای پروژه های بیشتر در این زمینه ابراز امیدواری کرد و گفت: پیگیر خواهیم بود تا تعداد خانه ها بیشتر شود مسکن و شهر سازی قول واگذاری تعدادی زمین در مناطق ماهان، حاجی آباد و محیا آباد را به ما واگذار کند.

وی تاکید کرد: تفاهم نامه واگذاری ۸۰۰ واحد زمین امضا شده که ۴۰۰ تا آن در فاز اول زمین تامین و مشخص شده که در این میان هر بلوک برای چهار خانوار است زیرا آسانسور ندارند و متراژ طبقه پایین آنها حدود ۴۰ متر و بالا تا ۵۵ متر است.

به گفته صادقی در سیرجان ۹۰۰ خانواده زن سرپرست داریم که برای همه زمین تهیه شود، به دنبال آن هستین تا سرپناهی برای مددجویان ساخته شود و این بخشی از برنامه است که اولویت ما توانمند ساختن این افراد و اشتغال آنها است.

طرح ۴۰ قسیم ابتکاری از کمیته بانوان است

مدیرکل امور بانوان نیز درحاشیه مراسم در گفت وگو با خبرنگار فت فتو گفت: طرح مکتب حاج قاسم به کمیته بانوان واگذار شد و در اولین سالگر آن در طرحی ابتکاری پروژه ۴۰ قسیم را کلید زدیم.

به گفته وی، تفاهم نامه ای بین استاندار، امام جمعه و کمیته امداد امضا شد و یک خیر نیز از مرکز نیکوکاری خاتم النبیا در این زمینه قول مساعد دادند.
استاندار کرمان: دفاتر تسهیلگری تقویت شود

منبع:ایرنـا
? استاندار کرمان: دفاتر تسهیلگری تقویت شود