استاندار: طرح‌های اکتشافی پهنه‌های معدنی در کرمان توسعه می‌یابند

کرمان – فت فتو – استاندار کرمان از توسعه طرح‌ها و فعالیت‌های اکتشافی پهنه‌های معدنی در استان استان خبر داد و گفت: این اقدام در راستای توسعه اشتغال و رفع بیکاری پیگیری خواهد شد. به گزارش فت فتو، محمدجواد فدائی  عصر شنبه در پایان سفر یکروزه به شهرستان ارزوئیه با اشاره به اینکه دو مساله […]

کرمان – فت فتو – استاندار کرمان از توسعه طرح‌ها و فعالیت‌های اکتشافی پهنه‌های معدنی در استان استان خبر داد و گفت: این اقدام در راستای توسعه اشتغال و رفع بیکاری پیگیری خواهد شد.

به گزارش فت فتو، محمدجواد فدائی  عصر شنبه در پایان سفر یکروزه به شهرستان ارزوئیه با اشاره به اینکه دو مساله معادن و کشاورزی در این شهرستان حائز اهمیت است، افزود: معادن بسیار خوبی در شهرستان ارزوئیه داریم که بخشی از آنها اکتشاف شده و در حال بهره‌برداری هستند.

وی با تاکید بر اینکه اکتشاف در پهنه‌های معدنی باید سرعت یابد، از برنامه‌ریزی و فراهم‌آوری زمینه برای ورود متقاضیان و شرکت‌های بزرگ معدنی علاقه‌مند به فعالیت‌های معدنی در شهرستان ارزوئیه خبر داد و گفت: توسعه فعالیت‌های اکتشافی، اشتغالزایی خوبی در منطقه ایجاد خواهد کرد.
استاندار کرمان ادامه داد: شهرستان ارزوئیه منطقه کشاورزی است و تغییر سیستم آبیاری در این شهرستان بسیار اهمیت دارد، ۱۳ هزار هکتار از ۴۵ هزار هکتار مزارع شهرستان ارزوئیه تحت آبیاری مکانیزه قرار دارند، اما با توجه به صرفه‌جویی آب و افزایش راندمان تولید، همچنان باید ادامه یابد.
فدائی، تجمیع خرده مالکیت های کشاورزی را جهت استفاده از تسهیلات آبیاری تحت فشار را مورد تاکید قرار داد و گفت: در صورتی که خرده‌مالکان به شکلی که خودشان راضی هستند، تجمیع شوند، دولت تسهیلات ۱۰۰ درصدی هزینه اجرا را در اختیارشان قرار می‌دهد.
وی با بیان اینکه زمینه اشتغال خوبی در شهرستان ارزوئیه در حوزه معادن وجود دارد، افزود: کارخانه‌های فرآوری مربوط به این معادن نیز در این شهرستان باید راه‌اندازی شود که در حال پیگیری آن هستیم.
استاندار کرمان در سفر یک روزه به شهرستان ارزوئیه از ایستگاه بوجاری بذر گندم اتحادیه تعاون روستایی، معادن شرکت اسفندقه و محل احداث ناحیه صنعتی بازدید و طرح آبیاری تحت فشار ۷۲ هکتار این شهرستان را افتتاح کرد.
استاندار: طرح‌های اکتشافی پهنه‌های معدنی در کرمان توسعه می‌یابند

منبع: ایـرنا
?استاندار: طرح‌های اکتشافی پهنه‌های معدنی در کرمان توسعه می‌یابند : اخبار استان کرمان – ورزشی