استاندار از عقب ماندگی کرمان در احداث نیروگاه های خورشیدی انتقاد کرد

فت فتو/کرمان استاندار کرمان با انتقاد از اینکه این استان در احداث نیروگاه های خورشیدی عقب است، اظهار کرد: کرمان در راه اندازی مزارع کوچک مقیاس انرژی خورشیدی ظرفیت خوبی دارد و در استان حدود ۷۲ مگاوات انرژی خورشیدی تولید می شود درصورتی که باید بیش از ۲۰۰۰ مگاوات وات برق تولید می کردیم. “علی […]

فت فتو/کرمان استاندار کرمان با انتقاد از اینکه این استان در احداث نیروگاه های خورشیدی عقب است، اظهار کرد: کرمان در راه اندازی مزارع کوچک مقیاس انرژی خورشیدی ظرفیت خوبی دارد و در استان حدود ۷۲ مگاوات انرژی خورشیدی تولید می شود درصورتی که باید بیش از ۲۰۰۰ مگاوات وات برق تولید می کردیم.

“علی زینی‌وند” غروب هشتم شهریورماه در حاشیه سفر به شهرستان سیرجان با اشاره به ظرفیت های این شهرستان، گفت: امروز بیش از ۲۰۰ میلیارد تومان پروژه در حوزه آب، برق و روشنایی معابر افتتاح کردیم.

وی با یادآوری بازدیدهای خود از برخی اقدامات شرکت صنعتی معدنی گل گهر اظهار کرد: سمپوزیوم مجسمه سازی سیرجان کار بسیار جذابی بود و در آن هنرمندانی که در سمپوزیوم های بین المللی شرکت کرده بودند، حضور داشتند.

استاندار کرمان بازسازی و احیای عمارت تاریخی صدرزاده را یک کار ماندگار از شرکت صنعتی معدنی گل گهر دانست و عنوان کرد: این عمارت از آثار فاخر استان است.

وی با بیان اینکه روشنایی معابر شهر سیرجان توسط لامپ های کم مصرف LED تامین خواهد شد، افزود: امروز فاز اول این طرح به بهره برداری می رسد و این یک کار نو در سطح کشور است.

زینی وند در ادامه سخنانش با انتقاد از اینکه استان کرمان در احداث نیروگاه های خورشیدی عقب است، اظهار کرد: استان کرمان در راه اندازی مزارع کوچک مقیاس انرژی خورشیدی ظرفیت خوبی دارد و در استان حدود ۷۲ مگاوات انرژی خورشیدی تولید می شود درصورتی که باید بیش از ۲۰۰۰ مگاوات وات برق تولید می کردیم.

وی ادامه داد: با واگذاری ۲۰۰ هکتار زمین در کنار ناحیه صنعتی شهر بلورد برای احداث نیروگاه خورشیدی موافقت کردیم.

استاندار کرمان بیان کرد: برای جلوگیری از توسعه حاشیه شهر به سمت توسعه روستاها و شهرک های کوچک سوق یابید. هرگونه گسترش در حوزه سیرجان باید با دقت و کارشناسی شده باشد.

وی خطاب به اعضای شورای اسلامی شهر و شهردار سیرجان گفت: مبلمان، فضای سبز، رنگ آمیزی، ورودی های شهر در سطح و کلاس سیرجان نیست و باید به سرعت سامان یابد.

انتهای پیام
استاندار از عقب ماندگی کرمان در احداث نیروگاه های خورشیدی انتقاد کرد

منبع:ایـسنا
? استاندار از عقب ماندگی کرمان در احداث نیروگاه های خورشیدی انتقاد کرد