از بین رفتن ۸۰ درصد مراتع رفسنجان

خشکسالی‌٨٠ درصد مراتع شهرستان رفسنجان را از بین برده است. به گزارش فت فتو، مدیرکل امور عشایری استان کرمان در جلسه شورای عشایری شهرستان رفسنجان از مشارکت سایر دستگاه‌های دولتی در تامین اعتبار حوزه عشایری خبر داد و گفت: خشکسالی‌های چند سال گذشته، حداقل در ٣ بخش حوزه عشایری خسارت وارد کرده است.   رضا […]

خشکسالی‌٨٠ درصد مراتع شهرستان رفسنجان را از بین برده است.

به گزارش فت فتو، مدیرکل امور عشایری استان کرمان در جلسه شورای عشایری شهرستان رفسنجان از مشارکت سایر دستگاه‌های دولتی در تامین اعتبار حوزه عشایری خبر داد و گفت: خشکسالی‌های چند سال گذشته، حداقل در ٣ بخش حوزه عشایری خسارت وارد کرده است.

 

رضا نیکزادی افزود: حدود ۸۰ درصد مراتع عشایر از بین رفته و جایگزین مراتع، تعلیف به صورت دستی انجام می‌شود و نهاده‌های دامی در اختیار عشایر قرار می‌گیرد.

وی از تشکیل اداره امور عشایری در شهرستان رفسنجان و راهکار‌هایی برای تامین نهاده‌های دامی و آب آشامید‌نی برای عشایر خبر داد وگفت: متاسفانه خشکسالی باعث از بین رفتن چشمه‌ها و قنوات شده است.

مدیرکل امور عشایری استان کرمان خاطرنشان کرد: تسهیلات بانکی که از طریق بانک قرض‌الحسنه رسالت و منابع اعتباری که در حوزه مجموعه اداره کل عشایری بند ب ماده ۵٢ است در اختیار عشایر قرار بگیرد ضمن اینکه حمایت سایر دستگاه‌های دولتی هم در حوزه عشایری اتفاق خواهد افتاد.

وی از تشکیل اداره امور عشایری در شهرستان رفسنجان خبر داد و گفت: با توجه به این که چارت سازمانی اداره مشخص شده قرار شد از طریق سازمان جهاد کشاورزی استان پست‌های سازمانی به حوزه عشایری محول شود و در دستور کار است که حداکثر تا پایان سال جاری اداره شهرستان رفسنجان هم راه اندازی شود و بتواند خدمات مطلوب‌تری را به جامعه هدف ارائه کند.
از بین رفتن ۸۰ درصد مراتع رفسنجان

منبع: صـداوسیـما مرکز کرمان
? از بین رفتن ۸۰ درصد مراتع رفسنجان