ارسال بیش از ۲۵۰۰ اثر به نخستین کنگره ملی شعر محلی شهید حاج قاسم سلیمانی

فت فتو/کرمان مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی جنوب کرمان گفت: بیش از ۲ هزار و ۵۰۰ اثر از سراسر کشور به دبیرخانه جشنواره ارسال شده است. حسین اسحاقی  امروز هفتم دیماه در نشست خبری نخستین کنگره ملی شعر محلی شهید حاج قاسم سلیمانی گفت: برای اینکه بتوانیم دین خود را به اسلام و انقلاب […]

فت فتو/کرمان مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی جنوب کرمان گفت: بیش از ۲ هزار و ۵۰۰ اثر از سراسر کشور به دبیرخانه جشنواره ارسال شده است.

حسین اسحاقی  امروز هفتم دیماه در نشست خبری نخستین کنگره ملی شعر محلی شهید حاج قاسم سلیمانی گفت: برای اینکه بتوانیم دین خود را به اسلام و انقلاب و جمهوری اسلامی و خون شهدا ادا کنیم تصمیم گرفتیم اولین کنگره ملی شعر محلی سردار سلیمانی را در جنوب کرمان برگزار نماییم.

وی با بیان اینکه در اردیبهشت ماه سال جاری فراخوان جشنواره منتشر شده است، اظهار کرد: به دلیل استقبال بی نظیر مردم، فراخوان در دو مرحله  تمدید شد و تاکنون بیش از ۲ هزار و ۵۰۰ اثر از سراسر کشور به دبیرخانه جشنواره ارسال شده است.

اسحاقی با اشاره به اینکه در کشور ۲۰۰ گویش وجود دارد، گفت: این جشنواره نیز بر همین مبنا به عنوان جشنواره شعر محلی نام گذاری شد تا از تمامی گویش ها بتوانند در این جشنواره شرکت نمایند.

وی با بیان اینکه در ۱۵ گویش اصلی، افراد برتر را معرفی می کنیم، اظهار کرد: آیین اختتامیه این جشنواره ۲۹ دی ماه سال جاری همزمان با روز غزه برگزار می شود.

اسحاقی به برگزاری برنامه های ویژه دومین سالگرد شهادت سردار سلیمانی نیز اشاره کرد و افزود: در ایام شهادت سردار سلیمانی برنامه های مختلف و متعددی برگزار شده است که  این جشنواره  نیز در راستای تکریم رشادت های  سپهبد شهید  در دستور کار قرار گرفت.  

وی گفت: مردم جنوب کرمان ارادت خاصی نسبت به سردار سلیمانی دارند و وی را فرزند این منطقه می دانند و سردار نیز لطف و محبت خاصی به این منطقه داشته اند؛ امیدوارم با این جشنواره قطره ای از دین خود را به شهید سلیمانی ادا کنیم.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی جنوب کرمان با اشاره به این که  جشنواره ملی شعر محلی شهید حاج قاسم سلیمانی در جنوب کرمان پایه گذاری شده است، اظهارداشت: بنا بر این است که این مهم هرسال در جنوب کرمان برگزار شود  در آیین اختتامیه جشنواره ازبرگزیدگان و خانواده های شهدای مدافع حرم و جانبازان مدافع حرم در جنوب کرمان تجلیل می شود.

انتهای پیام 
ارسال بیش از ۲۵۰۰ اثر به نخستین کنگره ملی شعر محلی شهید حاج قاسم سلیمانی

منبع: ایـسنا
? ارسال بیش از ۲۵۰۰ اثر به نخستین کنگره ملی شعر محلی شهید حاج قاسم سلیمانی