اختتامیه کنگره ملی شعر محلی شهید سلیمانی همزمان با روز غزه برگزار می‌شود

گروه استان‌ها- مدیرکل ارشاد جنوب کرمان از برگزاری اختتامیه نخستین کنگره ملی شعر محلی شهید سلیمانی همزمان با روز غزه خبر داد. – اخبار استانها – به گزارش فت فتو از جیرفت، حسین اسحاقی ظهر امروز در نشست خبری نخستین کنگره ملی شعر محلی شهید حاج قاسم سلیمانی اظهار داشت: در راستای ادای دین به […]

گروه استان‌ها- مدیرکل ارشاد جنوب کرمان از برگزاری اختتامیه نخستین کنگره ملی شعر محلی شهید سلیمانی همزمان با روز غزه خبر داد.

– اخبار استانها –

به گزارش فت فتو از جیرفت، حسین اسحاقی ظهر امروز در نشست خبری نخستین کنگره ملی شعر محلی شهید حاج قاسم سلیمانی اظهار داشت: در راستای ادای دین به اسلام، انقلاب، جمهوری اسلامی و خون شهدا تصمیم گرفته شد، نخستین کنگره ملی شعر محلی سردار سلیمانی در جنوب استان کرمان برگزار شود.

وی با بیان اینکه در اردیبهشت‌ماه سال جاری فراخوان این جشنواره منتشر شد، افزود: به دلیل استقبال بی‌نظیر مهلت ارسال ارسال به جشنواره مردم دو مرحله تمدید شد و تاکنون بیش از ۲ هزار و ۵۰۰ اثر از سراسر کشور به دبیرخانه جشنواره ارسال شده است.

مدیرکل ارشاد جنوب استان کرمان با اشاره به اینکه در کشور ۲۰۰ گویش وجود دارد، گفت: این جشنواره نیز بر همین مبنا به عنوان جشنواره شعر محلی نامگذاری شد تا از تمامی گویش‌ها بتوانند در این جشنواره شرکت کنند.

وی با بیان اینکه در ۱۵ گویش اصلی افراد برتر در این جشنواره معرفی می‌شود، عنوان کرد: آیین اختتامیه این جشنواره ۲۹ دی‌ماه سال جاری همزمان با روز غزه برگزار می‌شود.

اسحاقی با اشاره به اینکه در ایام دومین سالگرد شهادت سردار سلیمانی برنامه‌های مختلف و متعددی برگزار می‌شود گفت: ما نیز بنا داشتیم این جشنواره در شان سردار دل‌ها برگزار شود.

اجلاسیه نهایی شهید سلیمانی ۱۶ دی‌ ماه برگزار می‌شود/ پخش زنده مراسم از شبکه‌های ملی/ حضور روزانه ‌۳۰ هزار زائر در گلزار شهدا
مراسم دومین سالگرد شهادت شهید سلیمانی در کرمان با حضور مسئولان ارشد کشوری برگزار می‌شود
فرمانده سپاه استان کرمان: بیش از ۱۷۰ برنامه در ایام سالگرد شهید سلیمانی در استان برگزار می‌شود

وی با بیان اینکه مردم جنوب کرمان ارادت خاصی نسبت به سردار سلیمانی داشته و وی را فرزند این منطقه می‌دانند افزود: شهید سلیمانی نیز لطف و محبت خاصی به این منطقه داشته و امیدواریم با برگزاری این جشنواره قطره‌ای از دین خود را به حاج قاسم ادا کنیم.

مدیرکل ارشاد جنوب استان کرمان با اشاره به اینکه جشنواره ملی شعر محلی شهید حاج قاسم سلیمانی در جنوب کرمان پایه‌گذاری شده اظهار داشت: بنابر این است که این جشنواره هر سال در جنوب کرمان برگزار شود.

وی با بیان اینکه اختتامیه جشنواره با حضور شخصیت‌های کشوری برگزار می‌شود، گفت: در آیین اختتامیه این جشنواره از برگزیدگان و خانواده‌های شهدای مدافع حرم و جانبازان مدافع حرم در جنوب کرمان تجلیل می‌شود.

انتهای پیام/۵۱۱/ح
اختتامیه کنگره ملی شعر محلی شهید سلیمانی همزمان با روز غزه برگزار می‌شود

منبع: تسنــیم
? اختتامیه کنگره ملی شعر محلی شهید سلیمانی همزمان با روز غزه برگزار می‌شود