اختتامیه احداث ۵۰۰ واحد مسکن مدد جویی کمیته امدادامام خمینی(ره) در بردسیر

سردار معروفی گفت:تفاهم نامه ای بین سپاه و کمیته امداد برای ۵۰۰ واحد مسکونی ، ۵۵ متری برای مددجویان عزیز کمیته امداد امام(ره) در۳۳۰ روستا در استان پیش‌بینی شده بود که امروز به مناسبت هفته دفاع مقدس همه ۵۰۰واحد در اختیار مردم عزیز قرار گرفت.

به گزارش فت فتو؛ سردار معروفی ضمن تسلیت اربعین حسینی و گرامیداشت هفته دفاع مقدس گفت : حرکت های جهادی خوبی در استان کرمان تحت عنوان  قرارگاه های مختلف شروع شده و یکی از آن حرکت های  ارزشمند بحث مسکن مددجویان کمیته امداد امام(ره) و مسکن محرومین در استان کرمان است که یکی از موضوعات بسیار جدی است .
وی افزود :تفاهم نامه ای بین سپاه و کمیته امداد برای ۵۰۰ واحد مسکونی ، ۵۵ متری برای مددجویان عزیز کمیته امداد امام(ره)  در۳۳۰ روستا در استان پیش‌بینی شده بود که امروز به مناسبت هفته دفاع مقدس همه ۵۰۰واحد در اختیار مردم عزیز قرار گرفت.
 معروفی با اشاره به اینکه زیربنای جمع این ۵۰۰  واحد تقریباً ۲۵ هزار و ۶۰۰ متر مربع و تقریباً هر واحد ۵۵ متر ساخته شده افزود : اعتبار مصوب قرارگاهی مرکز برای ما یعنی کمیته حضرت امام (ره) در تهران و قرارگاه مرکزی سپاه به صورت مشترک۳۰ میلیارد بوده اما اعتبار هزینه کرد در درون استان ۴۳ میلیارد تومان که ۳۰میلیارد توسط قرار مرکزی کمیته امدادتامین شده و  ۱۳ میلیارد در درون استان توسط گروه جهادی ، خیرین و محلی تامین شده است.
وی تاکید کرد :  بخش عمده هزینه ها بوسیله  نیروی کار و گروه های جهادی با سرعت ، دقت و مشارکتی که  خود مردم الحمدالله در این حوزه داشتند کم شده است.
فرمانده سپاه ثارالله افزود: در شهرستان بردسیر ما ۵۴ واحد داشتیم که ۴۹ واحد قبلا تحویل شده و ۴ واحد امروز تحویل داده می شود و یک واحد به دلیل اینکه مشکل زمین داشتند انشالله اگر مشکل زمین حل شود در دستور کار جدی قرار خواهد گرفت.
وی گفت :در  فاز دوم نزدیک به ۶۲۰۰ مددجو در استان کرمان بر اساس آمار کمیته امداد نیاز به مسکن دارد، ۱۲۰۰آنها  روستایی است که انشالله در آینده نزدیک ۴۰۰ واحد کلنگ میزنیم و سعی بر این است  با هماهنگی با  تهران، کمیته امدادو قرارگاه محرومیت زدایی سپاه و هماهنگی درون  استان کمیته امداد ،سپاه و بسیج سازندگی و تشکیل قرارگاه هایی در درون شهرستان ها ، استفاده از خیرین ، مشارکت‌های مردمی و گروه های جهادی حداکثر پروژه ها را ۱۲ ماهه تمام کنیم و با سرعت در اختیار مردم عزیز و بزرگوارمان قرار دهیم
معروفی تاکید کرد:  این حرکت جهادی را  برای بهترین بندگان خدا یعنی مدد جویان کمیته امداد را شایسته ترین بندگان خدا می دانیم  و بهترین آرامش در زمان واگذاری و در ضمن خدمت به این عزیزان داریم.
وی خطاب به گروه های جهادی و مسئولین گفت :مبادا کسی برای خدمات رسانی به مردم منتظر تشکر باشد این یک فرصت الهی است برای ما که بتوانیم صدقه جاریه باقیات صالحات برای فردای خود را آماده کنیم اگر جای کار برای  مردم بکنند ،خانه ای را بسازند، آبی را رها سازی کنند ،مزرعه ای را آماده کنند، مسجدی را بسازند و …  سفارش می کنیم اگر دیدید مردم می خواهند از شما تشکر کنند شما در مسیری بروید که مردم نباشند ،مردم فقط باید در مقابل ذات اقدس عالم تعظیم کنند.
 
اختتامیه احداث ۵۰۰ واحد مسکن مدد جویی کمیته امدادامام خمینی(ره) در بردسیر

منبع:آرمـان
💬 اختتامیه احداث ۵۰۰ واحد مسکن مدد جویی کمیته امدادامام خمینی(ره) در بردسیر