احداث بزرگترین پروژه آموزشی جنوب‌شرق در کرمان/سرانه بهداشتی خوبی برای مدارس واریز شد

مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمان گفت: درآینده بزرگترین پروژه آموزشی جنوب‌شرق کشور در سه راه سیلو شهر کرمان به‌عنوان حیات طیبه افتتاح می‌شود که در این مدرسه دانش‌آموزان از پایه اول ابتدایی تا ۱۲ مشغول به تحصیل خواهند شد. به گزارش فت فتو از کرمان، احمد اسکندری‌نسب ظهر امروز در نشست خبری اظهار داشت: […]


مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمان گفت: درآینده بزرگترین پروژه آموزشی جنوب‌شرق کشور در سه راه سیلو شهر کرمان به‌عنوان حیات طیبه افتتاح می‌شود که در این مدرسه دانش‌آموزان از پایه اول ابتدایی تا ۱۲ مشغول به تحصیل خواهند شد.

به گزارش فت فتو از کرمان، احمد اسکندری‌نسب ظهر امروز در نشست خبری اظهار داشت: در بحث بازگشایی مدارس سلامت و ایمنی دانش‌آموزان و هم برخوردار ی از تعلیم و تربیت با کیفیت از اصول اصلی آموزش و پرو رش استان کرمان، است.

مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمان عنوان کرد: الگوی فعالیت آموزشی و تربیتی مدارس در شرایط کرونا به همه مدارس به‌عنوان یک نقشه راه در هفته گذشته برای مدارس پرجمعیت، کم جمعیت، روستایی و عشایری و …ابلاغ شده است.

وی گفت: اطلس دسترسی آموزشی برای هر مدرسه‌ای با هر جمعیتی تدوین شد و در اختیار ناظران و ارزیاب‌ها که از استان و شهرستان‌ها می‌رفتند، قرار می گرفت تا هیچ دانش‌آموزی از دسترس خارج نشود.

اسکندری‌نسب با اشاره به اینکه اتفاقی که در فضای مدرسه می افتد در هیچ کجایی امکان‌پذیر نیست، گفت: آموزش مجازی هیچ زمانی قادر به رساندن دانش‌آموزان به رشد و مهارت همگانی نیست و فضای عاطفی، اجتماعی، گفت‌وگو، مهارت‌آموزی، تعامل با یکدیگر جای آنها فقط در مدارس و در کنار هم بودن رخ می‌دهد.

وی افزود: تراکم جمعیتی دانش‌آموزان در دو ناحیه آموزش و پرورش  شهر کرمان از استان‌های بوشهر، قم، قزوین، ایلام و … بیشتر است.

 اسکندری‌نسب عنوان کرد: ۱۰ پرژه بزرگ بالای ۳۵ کلاسه در شهر کرمان در دست ساخت است و درآینده  بزرگترین پروژه جنوب‌شرق کشور در سه راه سیلو شهر کرمان به‌عنوان حیات طیبه افتتاح می‌شود. در این مدرسه دانش‌آموز از پایه اول ابتدایی تا ۱۲ مشغول به تحصیل خواهند شد.

وی ادامه داد: ما به‌دنبال بازگشایی تدریجی مدارس بدون دغدغه و با  اطمینان دادن به خانواده‌ها و دانش‌آموزان بوده و تابع دستورالعمل‌های ستاد کرونا استان و کشور در زمینه باز گشایی مدارس هستیم.

 مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمان گفت: واکسیناسیون فرهنگیان را در دستور کار قرار داده‌ایم و  ۹۰ درصد فرهنگیان دز اول واکسن و نزدیک به ۱۵ هزار فرهنگی دز دو را دریافت کرده‌اند.

اسکندری‌نسب با اشاره به اینکه واکسناسیون  دانش‌آموزان  ۱۲ تا ۱۸ سال شروع شده است، بیان کرد: دانش‌آموزان می‌توانند با مراجعه به سامانه واکسیناسیون وزارت بهداشت ثبت‌نام و نوبت دو بعد از دریافت نوبت واکسن تزریق کنند و پیش‌بینی ما این است که دانش‌آموزان طی دو هفته دز اول واکسن کرونا را دریافت کنند.

 وی با اشاره به اینکه اصل عدالت آموزشی ملاک ما در آموزش و پرورش است، افزود:  ما در سطح استان کرمان نزدیک  به ۷۱۰ مدرسه زیر ۱۰ نفر دانش‌آموز و  ۲۵۶ مدرسه زیر ۵ نفر داریم.

اسکندری‌نسب تصریح کرد: سرانه بهداشتی خوبی به حساب مدارس سراسر استان واریز شده و باید مدارس مواد بهداشتی و ضدعفونی مورد نیاز خود را تهیه کنند و در روز دو نوبت مدارس ضد عفونی شوند.

انتهای پیام/۸۰۰۱۸/ب

احداث بزرگترین پروژه آموزشی جنوب‌شرق در کرمان/سرانه بهداشتی خوبی برای مدارس واریز شد

منبع:فــارس
? احداث بزرگترین پروژه آموزشی جنوب‌شرق در کرمان/سرانه بهداشتی خوبی برای مدارس واریز شد