اجرای پ‍ویش اهدای کتاب در رفسنجان در هفته کتاب و کتابخوانی

فت فتو/کرمان رپیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان رفسنجان گفت: در هفته کتاب پویش اهدای کتاب را داریم که شهروندان می توانند کتاب هایی را که در منزل داشته و از آنها استفاده نمی کنند را در اختیار کتابخانه ها قرار دهند. «سیدمحمدتقی هاشمی» در گفت و گو با فت فتو با گرامیداشت هفته کتاب […]

فت فتو/کرمان رپیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان رفسنجان گفت: در هفته کتاب پویش اهدای کتاب را داریم که شهروندان می توانند کتاب هایی را که در منزل داشته و از آنها استفاده نمی کنند را در اختیار کتابخانه ها قرار دهند.

«سیدمحمدتقی هاشمی» در گفت و گو با فت فتو با گرامیداشت هفته کتاب و کتابخوانی اظهار کرد: امسال بیست و نهمین دوره هفته کتاب جمهوری اسلامی با شعار «جای خالی را با کتاب خوب پر کنید» برگزار می شود.

وی بیان کرد: در حال حاضر هشت کتابخانه نهادی شامل پنج کتابخانه روستایی و سه کتابخانه شهری در شهرستان رفسنجان فعالیت می کنند.

هاشمی با اشاره به برنامه های هفته کتاب و کتابخوانی، عنوان کرد: هفته کتاب و کتابخوانی از فردا دوشنبه 24 آبان آغاز می شود که در این روز عضویت در کتابخانه های نهاد رایگان است که افراد برای عضویت نیز لازم نیست حضوری مراجعه کنند بلکه می توانند از طریق سامانه کتابخانه های عمومی کشور اقدام به عضویت کنند.

وی بیان کرد: در این هفته پویش اهدای کتاب را داریم که شهروندان می توانند کتاب هایی را که در منزل داشته و از آنها استفاده نمی کنند را در اختیار کتابخانه ها قرار دهند.

رییس اداره کتابخانه های عمومی رفسنجان در خصوص فعالیت کتابخانه های تحت پوشش این نهاد در ایام کرونا نیز گفت: کتابخانه ها در ایام وضعیت قرمز کرونا تعطیل نبوده و فعال بودند و دورکاری را اجرا می کردیم اما در زمان حاضر که از وضعیت قرمز خارج شده ایم سالن های مطالعه با 30 درصد پذیرش، میزبان علاقمندان به کتاب هستند.

وی در خصوص برنامه های نهاد کتابخانه ها برای احداث کتابخانه های جدید در شهرستان نیز اظهار کرد: قبلاً نهاد کتابخانه ها زمین را برای ساخت کتابخانه قبول می کرد اما با توجه به بالا رفتن هزینه های ساخت و ساز، اگر افراد خیّر ساختمانی را در اختیار نهاد کتابخانه ها قرار دهند نهاد از نظر تجهیز و اداره آن مسئله ای ندارد.

انتهای پیام
اجرای پ‍ویش اهدای کتاب در رفسنجان در هفته کتاب و کتابخوانی

منبع:ایـسنا
? اجرای پ‍ویش اهدای کتاب در رفسنجان در هفته کتاب و کتابخوانی