اجرای طرح عضویت رایگان در کتابخانه‌های عمومی کرمان

مدیرکل کتابخانه های استان کرمان اعلام کرد: طرح سراسری عضویت رایگان در کتابخانه‌های عمومی به مناسبت فرارسیدن بیست و نهمین دوره هفته کتاب جمهوری اسلامی ایران و روز بزرگداشت کتاب، کتابخوانی و کتابدار، در روز دوشنبه ۲۴ آبان‌ماه در تمامی کتابخانه‌های عمومی استان کرمان انجام می‌شود. به گزارش فت فتو از کرمان احمد وفایی مدیرکل […]

مدیرکل کتابخانه های استان کرمان اعلام کرد: طرح سراسری عضویت رایگان در کتابخانه‌های عمومی به مناسبت فرارسیدن بیست و نهمین دوره هفته کتاب جمهوری اسلامی ایران و روز بزرگداشت کتاب، کتابخوانی و کتابدار، در روز دوشنبه ۲۴ آبان‌ماه در تمامی کتابخانه‌های عمومی استان کرمان انجام می‌شود.

به گزارش فت فتو از کرمان احمد وفایی مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان کرمان امروز پنجشنبه ۲۰ آبان ماه با اشاره به مهمترین برنامه‌های هفته کتاب در سال 1400، بیان کرد: این برنامه‌ها با شعار«جای خالی را با کتاب خوب پر کنیم» انجام خواهد شد.

وی با بیان اینکه بر برگزاری کیفی برنامه‌های فرهنگی هفته کتاب تأکید داریم، افزود: هفته کتاب و کتابخوانی فرصت مناسبی برای ترویج فرهنگ کتابخوانی و آگاه‌سازی مردم از خدمات کتابخانه‌ها است. لذا ویژه برنامه‌های هفته کتاب استان در کتابخانه‌های عمومی از ۲۴ آبان ماه آغاز و تا یکم آذر ادامه دارد.

وفایی با اشاره به اینکه کتابداران مجموعه کتابخانه‌های عمومی استان کرمان در زمان شیوع بیماری کرونا فعالیت‌های ترویجی خود را متوقف نکردند، ادامه داد: حضور در بستر فضای مجازی با ایجاد ۱۳۰ شبکه مجازی برای برگزاری برنامه‌های فرهنگی به صورت زنده، تبلیغ و معرفی کتاب، نشست‌های مجازی کتابخوانی، برگزاری مسابقات و فعالیت‌های فرهنگی و غیره از مهمترین اقدامات کتابداران در این ایام بود که همچنان ادامه دارد.

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان کرمان در ادامه به برنامه‌های هفته کتاب سال 1400 در استان پرداخت و گفت: برنامه‌های «صبح میثاق»، زیارت مجازی قبور شهدا و مرقد سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی، محفل قرآن و عترت «ترنم وحی»، برگزاری اختتامیه مسابقه کتابخوانی ملی «طریقت سلیمانی»، اجرای طرح « با یاوران کتاب»، کتابخانه‌گردی ویژه کودکان و نوجوانان، اجرای پویش «شهد گوهربار»، دعوت به کتابخانه و کتابخوانی با گویش‌های محلی استان کرمان، محفل استانی کودک و نوجوان، اجرای فعالیت‌های مشترک شهرستان‌ها و ۸۹۲ برنامه فرهنگی کتابخانه‌ای شامل  نشست کتاب‌خوان، مسابقات کتاب‌خوانی، جلسات نقد و بررسی کتاب، کارگاه آموزشی، جلسه مطالعاتی، معرفی کتاب (حقیقی و مجازی) ، برنامه مناسبتی وغیره از جمله مهمترین فعالیت‌های هفته کتاب امسال در کتابخانه‌های عمومی استان است.

وی اظهار کرد: طرح سراسری عضویت رایگان در کتابخانه‌های عمومی به مناسبت فرارسیدن بیست و نهمین دوره هفته کتاب جمهوری اسلامی ایران و روز بزرگداشت کتاب، کتابخوانی و کتابدار، در روز دوشنبه ۲۴ آبان‌ماه در تمامی کتابخانه‌های عمومی استان کرمان انجام می‌شود.

وفایی اضافه کرد: در این طرح علاقمندان و دوستداران کتاب می‌توانند با مراجعه به سامانه یکپارچه مدیریت کتابخانه‌های عمومی به آدرس  www.samanpl.ir و تکمیل فرم درخواست ثبت‌نام پس از تأیید کتابداران از این طرح بهره مند شوند.

وی با اظهار امیدواری نسبت به روند کاهشی مبتلایان به بیماری کرونا در کشور گفت: امیدواریم بار دیگر پویایی و نشاط گذشته در کتابخانه ها را با حضور دوستداران کتاب و کتابخوانی شاهد باشیم.

انتهای پیام
اجرای طرح عضویت رایگان در کتابخانه‌های عمومی کرمان

منبع:خــبرگزاری بین المللی قــرآن
? اجرای طرح عضویت رایگان در کتابخانه‌های عمومی کرمان