اتاق بازرگانی کرمان در طرح ترازسنجی رتبه دوم کشور را کسب کرد

کرمان – فت فتو – رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی استان کرمان گفت: این اتاق در طرح ترازسنجی اتاق های کشور، با کسب ۷۲.۲۱ امتیاز رتبه دوم کشور را کسب کرد. به گزارش روز یکشنبه فت فتو و به نقل از روابط عمومی اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی استان کرمان، سیدمهدی طبیب […]

کرمان – فت فتو – رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی استان کرمان گفت: این اتاق در طرح ترازسنجی اتاق های کشور، با کسب ۷۲.۲۱ امتیاز رتبه دوم کشور را کسب کرد.

به گزارش روز یکشنبه فت فتو و به نقل از روابط عمومی اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی استان کرمان، سیدمهدی طبیب زاده افزود: در این ترازسنجی اتاق تهران با ۹۱.۴۱ امتیاز رتبه نخست و اتاق مشهد با ۶۵.۳۹ امتیاز رتبه سوم را به دست آوردند.

وی اظهار داشت: در این طرح که توسط مرکز رتبه بندی ذیل معاونت امور استان ها و تشکل های اتاق ایران اجرا شده، پنج مولفه اصلی شامل “حکمرانی، خدمات، عضویت، تاثیرگذاری بر سیاست ها و تنظیم گری” به عنوان معیارهای محرک عملکردی بررسی شد.

وی گفت: در معیار حکمرانی، استراتژی و برنامه ریزی، ساختار سازمانی و مدیریت، شفافیت، فرآیندهای مالی و منابع انسانی؛ در معیار خدمات، فرآیند ارائه خدمات و تنوع خدمات؛ در معیار عضویت، تعداد اعضا و برنامه های توسعه عضویت؛ در تاثیرگذاری بر سیاست ها، حمایتگری، شورای گفت و گوی دولت و بخش خصوصی، کمیسیون های تخصصی و روابط عمومی و در معیار تنظیم‌گری، داوری و حل اختلاف و ساماندهی تشکل های اقتصادی مد نظر بوده است.

طبیب زاده بیان کرد: همچنین در این ترازسنجی یک اتاق در رده A با امتیاز ۸۰ تا ۱۰۰، هفت اتاق در رده B با امتیاز ۶۰ تا ۸۰، ۱۳ اتاق در رده C با امتیاز ۴۰ تا ۶۰ و ۱۲ اتاق در رده D با صفر تا ۴۰ قرار گرفتند.

رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی استان کرمان ضمن تقدیر از هیات نمایندگان، کارکنان و اعضای اتاق کرمان، این موفقیت و دستاورد مهم را تبریک گفت و افزود: اتاق کرمان نه تنها در کشور بلکه در سطح بین المللی نیز می تواند جایگاه بالایی را کسب کند.

وی افق پیش روی اتاق کرمان را تبدیل شدن به اتاق نسل چهارم اعلام کرد و افزود: مسئولیت همه ما در اتاق بازرگانی کرمان از این پس سنگین تر خواهد شد.

طرح ترازسنجی ۳۴ اتاق بازرگانی کشور بر اساس مدل مفهومی “اشمیتر و استریک” به مرحله اجرا درآمد. این شیوه، یکی از جامع‌ترین مدل‌های مفهومی است که به خوبی ماهیت کارکردی سازمان‌های میانجی‌گر، از جمله اتاق بازرگانی، را مورد ارزیابی قرار می‌دهد.
اتاق بازرگانی کرمان در طرح ترازسنجی رتبه دوم کشور را کسب کرد

منبع:ایرنـا
? اتاق بازرگانی کرمان در طرح ترازسنجی رتبه دوم کشور را کسب کرد