ابراز امیدواری برای بازگشایی کامل مدارس استان کرمان از اواسط آبان ماه

فت فتو/کرمان نماینده اداره کل آموزش و پرورش استان کرمان گفت: امیداوریم با تلاش‌هایی که به ‌سمت واکسیناسیون کرونا صورت گرفته شاهد بازگشایی کامل مدارس باشیم که پیش بینی برای اواسط آبان‌ماه شده است. “عنایت الله رئیسی” امروز سوم مهرماه در آئین بازگشایی مدارس و زنگ مهر که در هنرستان شهید میرازبیگی رفسنجان برگزار شد، […]

فت فتو/کرمان نماینده اداره کل آموزش و پرورش استان کرمان گفت: امیداوریم با تلاش‌هایی که به ‌سمت واکسیناسیون کرونا صورت گرفته شاهد بازگشایی کامل مدارس باشیم که پیش بینی برای اواسط آبان‌ماه شده است.

“عنایت الله رئیسی” امروز سوم مهرماه در آئین بازگشایی مدارس و زنگ مهر که در هنرستان شهید میرازبیگی رفسنجان برگزار شد، اظهار کرد: امیداوریم با تلاش‌هایی که به ‌سمت واکسیناسیون کرونا صورت گرفته شاهد بازگشایی کامل مدارس باشیم که پیش بینی برای اواسط آبان‌ماه شده است.

وی افزود: هر جامعه‌ای که در حوزه‌های مختلف از جمله اخلاق مداری و مهارت افزایی و … پیشرفت و توسعه ‌پیدا کرده به این جهت بوده که به حوزه تعلیم و تربیت اهمیت ویژه داده شده است.

رئیسی با ابراز امیدواری از اینکه توجه به حوزه تعلیم و تربیت در کشورمان بیشتر معطوف شود، بیان کرد: همه مسوولان و والدین انتظارشان از معلمان این است علی‌رغم همه مشکلات، محددویت‌ها و بیماری کرونا، این کار که ادامه راه انبیاست و تعلیم و تربیت و تعلیم آموزه های دینی ما بر آن استوار است، به‌خوبی ادامه یابد و معلمان با انگیزه فراوان تمام تلاش خود را به کار گیرند.

نماینده مدیرکل آموزش و پرورش کرمان با بیان اینکه باید روی توانمندی‌های دانش‌آموزان عمقی کارکنیم، گفت: دانش‌آموز باید خلاق، نقاد، پرسشگر و پژوهشگر بار بیاید و به سمت مهارت‌های اجتماعی و پژوهش پیش رود.

رئیسی با تاکید بر اینکه در جامعه‌شناسی، آموزش و پرورش کارکردهای متعدد دارد، متذکر شد: در کنار آموزش و خواندن و نوشتن دانش‌آموز باید فرهنگ‌پذیر و خلاق شود و فکر نوآورانه بیاموزد و به همه این کارکردهای حوزه تعلیم و تربیت توجه شود.

به گزارش فت فتو، حجت الاسلام”اصغر عسکری” امام جمعه رفسنجان نیز در این مراسم با گرامیداشت هفته دفاع مقدس، اظهار کرد: رزمندگان در دوران دفاع مقدس بر جنگی که بر ما تحمیل شد با قدرت ایستادند و از کشور دفاع کردند و این دفاع، مقدس است و قریب به ۳۶ هزار دانش آموز در دوران دفاع مقدس در میدان نبرد با دشمنان به شهادت رسیدند.

وی افزود: هشت سال دنیا با ایران جنگید تا روزهای آخر هم شهرهای کشورمان بمباران شد و در نهایت پیروز شدیم و یک وجب از خاک کشور در تصرف دشمن درنیامد.

عسکری در ادامه گفت: امروزه هر کلاس یک سنگر، هر معلم یک افسر و هر دانش آموز یک نیروی ارزشمندی است که می تواند با سلاح علم و دانش مسلح شود و در همه عرصه ها و صحنه های کشور حضور پیدا کند.

وی عنوان کرد: یک کشور اگر مقتدر نباشد قدرت های جهانی آن را نابود می کنند. ۲۰ سال اسکتبار جهانی در دو کشور افغانستان و عراق اردو زد و میلیاردها دلار هزینه کرد تا فرصتی برای حمله به ایران پیدا کنند اما ملت مسلمان ایران دشمنان را ناکام گذاشت و این جز با مقاومت صورت نگرفت.

همچنین در این مراسم فرماندار رفسنجان تاکید کرد: امر پرورش شاید به لفظ ساده بیاید، اما متخصص می‌خواهد؛ چون ورای مسئله آموزش است و باید به عمق دیدگاه و تفکر یک فرد نفوذ کند و هرجا که همکاران پرورشی ما تخصصی کار کردند، موفق بودند.

“مجید فصیحی هرندی” عنوان کرد: هر دانش آموزی با دانش آموز دیگر متفاوت است، همان طورکه در آموزش پذیری متفاوت است در امر پرورش هم متفاوت است و این امر سخت و دشوار است بنابراین اگر در پرورش  غفلت داشته باشیم و وظیفه خودمان را به‌خوبی انجام ندهیم، نتیجه آموزش و زحماتی که می‌کشیم به جایی نمی رسد در نتیجه نخبگان فراری می شوند و  بسیاری از استعدادها و توانمندی ها بروز نمی کند.

وی افزود: در حوزه آموزش و پرورش باید به سمت پرورش پیش رفت و این امر به سادگی ممکن نخواهد بود لذا مسئولین باید در این حوزه تلاش مضاعف داشته باشند.

فصیحی هرندی بر توجه بیشتر به حوزه پرورش تاکید کرد و گفت: نیروی انسانی خلاق و توانمند وجود دارد و باید اراده قوی باشد تا از این نیروها و ظرفیت ها استفاده شود که این امر در حوزه پرورش محقق می شود.

انتهای پیام
ابراز امیدواری برای بازگشایی کامل مدارس استان کرمان از اواسط آبان ماه

منبع:ایـسنا
? ابراز امیدواری برای بازگشایی کامل مدارس استان کرمان از اواسط آبان ماه