آیا واقعا این مرد ۵ دوز واکسن کرونا را طی ۱۰ روز دریافت کرده است؟

مرد برزیلی که طی ده روز، پنج دوز از سه واکسن کرونای مختلف را تزریق کرده به سوژه رسانه ها تبدیل شده است. به گزارش فت فتو؛ مقامات محلی در ریودوژانیرو برزیل به تازگی در حال بررسی یک مورد واکسیناسیون عجیب در این شهر هستند. در این مورد نادر  تزریق واکسن یک شهروند این کشور […]

مرد برزیلی که طی ده روز، پنج دوز از سه واکسن کرونای مختلف را تزریق کرده به سوژه رسانه ها تبدیل شده است.

به گزارش فت فتو؛ مقامات محلی در ریودوژانیرو برزیل به تازگی در حال بررسی یک مورد واکسیناسیون عجیب در این شهر هستند. در این مورد نادر  تزریق واکسن یک شهروند این کشور پنج دوز از سه واکسن مختلف را تنها در مدت ۱۰ روز دریافت کرد.

بنا به گزارش رسانه‌های محلی برزیل این شهروند محلی که هویتش اعلام نشده نخستین دوز واکسن خود را در ماه می‌ دریافت کرده بود. طبق گزارش ثبت شده این مرد در تاریخ ۱۲ می‌ نخستین دوز واکسن و در تاریخ ۵ ژوئن دومین دوز واکسن خود را دریافت کرده بود. او سپس سومین دوز واکسن را در تاریخ ۱۷ ژوئن، چهارمین دوز آن را در تاریخ ۹ جولای و پنجمین دوز را نیز در تاریخ ۲۱ جولای دریافت کرد. واکسن‌هایی که به این شهروند تزریق شده بود فایزر آمریکایی، آسترازنکا انگلیسی و کروناواک چینی بودند. هنوز مشخص نیست آیا برای تزریق دوز ششم واکسن نیز به این شهروند اطلاع رسانی شده یا خیر.

در حالی که مقامات بهداشت محلی ثبت اطلاعات نادرست را علت وقوع این اشتباه می‌دانند، اما بنا به گزارش Globo بررسی‌های اولیه توسط دپارتمان سلامت ریودوژانیرو نشان می‌دهد که این اتفاق حاصل اشتباه در هنگام ثبت نام واکسن نبوده است. بخش شوک انگیز ماجرا این بوده که این شهروند تمام پنج دوز را در مدت تنها ۱۰ روز دریافت کرده است.

گفتنی است؛ وقوع این اتفاق در حالی است که برزیل با کمبود واکسن برای تزریق به شهروندان خود مواجه است و میلیون‌ها نفر هنوز در نوبت دریافت دوز اول واکسن هستند.

 
آیا واقعا این مرد ۵ دوز واکسن کرونا را طی ۱۰ روز دریافت کرده است؟

منبع:بــرنا
?
آیا واقعا این مرد ۵ دوز واکسن کرونا را طی ۱۰ روز دریافت کرده است؟