آکادمی کارآفرینی در رفسنجان آغاز به کار کرد

کرمان_ فت فتو – آکادمی کارآفرینی و توسعه کسب و کار با هدف آموزش و پرورش جوانان مستعد در زمینه های مختلف در شهرستان رفسنجان استان کرمان آغاز به کار کرد.

به گزارش فت فتو برنامه ریزی برای تدریس دوره های مربوط به مهارت افزایی و اشتغال به فراگیران از جمله کارکردهای این آکادمی تعریف شده است.

مدیرکل کار، تعاون و رفاه اجتماعی استان‌ کرمان شامگاه دوشنبه در آغاز به کار این آکادمی در محل تالار خیام دانشگاه ولیعصر (عج) رفسنجان اظهار کرد: تحصیلات دانشگاهی خوب است امّا در کنار تئوری های درسی، چیزی که آموختم، ارتباطات اجتماعی بود، توجه به آن برای آینده عالی است.

رضا اسماعیلی افزود: دوره آکادمی کارآفرینی بسیار مفید است و می تواند به توسعه اشتغال کمک کند.

وی بیان کرد: انجمن کارآفرینان رفسنجان پنج سال به دنبال ایجاد و راه اندازی این ایده و آکادمی کارآفرینی و توسعه کسب و کار بود.

امام جمعه رفسنجان هم در این آیین اظهارکرد: کارآفرینی و ایجاد اشتغال یک موهبت الهی است و ارزش متعالی آن در آموزه های دینی هم آمده است.

حجت الاسلام اصغر عسکری بیان کرد: کارآفرینی دارای برکات اقتصادی، فرهنگی، اجتماعی و امنیتی است؛ در جامعه ای که در آن شغل پایدار وجود داشته باشد لغزش های فرهنگی کمتر است.

فرماندار رفسنجان نیز آکادمی کارآفرینی و کسب و کار  را گام مؤثری در ایجاد اشتغال پایدار برشمرد و افزود: برخی آمارها که در خصوص اشتغال بیان می‌شود معمولا مربوط به اشتغال پایدار نیستند؛ اشتغالی مطلوب است که پایدار باشد و فرد بتواند اقتصاد خانواده را تأمین کند و برای ایجاد اشتغال پایدار هم ایجاد بنگاه‌ها و کارخانه‌های با توانمندی بالا مورد نیاز است که بتوانند محصولاتی بادوام تولید و روانه بازار کنند.

حمیدرضا ایرانمنش رئیس هیات مدیره انجمن کارآفرینی شهرستان رفسنجان هم گفت: این آکادمی برای هنرجویان ۳۰۰ ساعت تدریس تئوری و ۲۷۰ ساعت فعالیت عملی را خواهد داشت که به مدت ۹ ماه مسائل مربوط به چگونگی ایده پردازی، اجرای ایده و کارآفرینی و ایجاد شغل را بیان می کند.

شهرستان رفسنجان در ۱۰۰ کیلومتری شمال مرکز استان کرمان قرار دارد.
آکادمی کارآفرینی در رفسنجان آغاز به کار کرد

منبع:ایرنـا
💬 آکادمی کارآفرینی در رفسنجان آغاز به کار کرد