آمار بستری‌های کرونایی در استان کرمان از ابتدای همه‌‌گیری به مرز ۴۰ هزار نفر رسید

گروه استان‌ها – کرونا در ادامه روند نزولی خود در کرمان ۱۰۴ بیمار را راهی بیمارستان کرد تا شمار بیماران بستری در بیمارستان‌های استان به مرز ۴۰ هزار نفر برسد.

– اخبار استانها –

به گزارش فت فتو از کرمان ، کرونا در ادامه روند نزولی خود در پیک پنجم خود در استان کرمان در شبانه روز گذشته ۱۰۴ بیمار دیگر راهی بیمارستان کرد تا شمار بیماران قطعی کرونا در بیمارستان‌های استان کرمان از ابتدای شیوع بیماری به مرز ۴۰ هزار نفر برسد.

واکسیناسیون کرونا نیز در استان کرمان بدون هیچ محدودیتی در حال انجام است و شمار جانباختگان کرونا در استان این روزها به نسبت روزهای سخت و سیاه کرونایی مردادماه حدود ۷۰ درصد کاهش داشته و به گفته مسئولان میزان مرگ و میر افراد غیرواکسینه ۱۱ برابر کسانی است که واکسن کرونا زده‌اند.

خوشبختانه زائران اربعین استان کرمان هم که این روزها به صدر اخبار آماده‌اند، حالشان خوب است و به گفته مدیر گروه مبارزه با بیماری‌های دانشگاه علوم پزشکی کرمان تا کنون گزارشی مبنی بر بستری زائران زیارت اربعین به دلیل ابتلا به کرونا در استان نداشتیم با این وجود به افرادی که به سفر اربعین رفته‌اند توصیه کرد ۱۰ تا ۱۴ روز خود مراقبتی داشته باشند.

از سوی دیگر علی زینی‌وند استاندار کرمان با اشاره به خبر منتشر شده از قول وی در روزهای گذشته در ارتباط با تست کرونای زائران پیاده‌روی اربعین از استان کرمان اظهار داشت: به دلیل بی‌دقتی و کار غیرحرفه‌ای یک خبرنگار و یک رسانه، این خبر خوراکی برای رسانه‌های بیگانه تبدیل شد.

وی با بیان اینکه خیلی از کسانی که در اتاق‌های فکر بیگانه حضور دارند مانند لاشخور آماده هستند تا چیزی بر زمین بیفتد و از همه طرف به آن حمله کنند گفت: متأسفانه انتشار این خبر باعث شد که آرمان‌ها، ارزش‌ها و زوار امام حسین(ع) را مورد هجمه قرار بگیرند.

استاندار کرمان ادامه داد: اصل ماجرا این بود که در جلسه ستاد کرونای استان کرمان که وظیفه آن کنترل و دقت در مراقبت و سلامت مردم در برابر کرونا است گاهی برای دقت بیشتر دستگاه‌ها برای روی برخی مسائل تاکید زیادتری شده و یا برای توجه بیشتر مسئولان به سلامت مردم در برخی مسائل اغراق می‌شود که رسانه‌ها باید به این موضوعات توجه داشته باشند.

وی با بیان اینکه نگرانی در ارتباط با زوار اربعین امام حسین (ع) در استان کرمان وجود ندارد افزود: همه زوار ما با واکسن به این سفر عظیم معنوی رفتند و تا کنون هیچ کدام از زائران استان کرمان بستری هم نشدند که با انتشار بی‌دقت این خبر هم در حق کرمان و هم در حق زائران استان اجحاف شد.

زینی‌وند با عنوان اینکه حدود هزار و ۵۰۰ نفر از زائران ما توفیق تشرف به این سفر معنوی را پیدا کردند گفت: در بررسی اولیه دانشگاه علوم پزشکی کرمان، گزارشی ارائه شده که ما را بر آن داشت به دستگاه‌ها مربوطه تذکر داده که دقت بیشتری در بررسی سلامت زائران انجام دهند.

وی با بیان اینکه این یک تذکر در یک جلسه داخلی بود که به یک تیتر غیر حرفه‌ای از زبان استاندار کرمان تبدیل شد افزود: این تصور ایجاد شد که استاندار کرمان گفته “از تمامی زائران اربعین تست گرفته شده و اکثریت قریب به اتفاق آنها به کرونا مبتلا شدند.”

استاندار کرمان با اشاره به اینکه مخابره همین تیتر باعث شد هجمه عظیمی علیه ارزش‌ها و زوار عزیز ما ایجاد شود و متاسفانه اصلاحیه این خبر هم دیده نشد و کسی توجهی به آن نکرد گفت: اینجا است که باید بدانیم، چقدر دندان‌های درنده و وحشی منتظر و مترصد هستند که به هر بهانه‌ای به ارزش‌های ما حمله کرده و بین مردم ما تفرقه ایجاد کنند.

وی با بیان اینکه عده‌ای منتظر بودند از کاه، کوه ساخته و ناجوانمردانه به زوار کربلای امام حسین (ع) بتازند افزود: به خیلی‌ها اجحاف شد که ممکن است قابل جبران هم نباشد در حالی که باید قدم‌های زوار امام حسین (ع) را بوسید و بر چشم گذاشت.

کاهش ۷۰ درصدی فوت‌های کرونا در کرمان/ از جانفشانی کادر درمان تا نگرانی‌ها نسبت به موج جدید بیماری
وداع تلخ با پرستار بخش کرونای بیمارستان پیامبر اعظم کرمان از دریچه دوربین
ظرفیت تزریق روزانه ۱۰۰ هزار دوز واکسن در استان کرمان وجود دارد

 

حسین صافی‌زاده معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کرمان نیز با اشاره به اینکه واکسناسیون دانش آموزان از حدود دو هفته گذشته در استان آغاز شده اظهار داشت: انتظار می‌رود دانش آموزان متولد ۸۸ و قبل از آن با مراجعه به مراکز تجمیعی و پایگاه‌ها واکسیناسیون زودتر واکسن را دریافت کنند.

وی با بیان اینکه تنها واکسن مورد تأیید برای این سن سینوفارم است که خوشبختانه تا کنون عوارض خاصی هم از آن گزارش نشده گفت: والدین با اطمینان خاطر هرچه زودتر برای واکسیناسیون فرزندان خود اقدام کنند.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کرمان با بیان اینکه فاصله تزریق دو دوز واکسن یک ماه است ادامه داد: دانش آموزان باید پیش از زمان پیش بینی شده برای بازگشایی مدارس علیه بیماری ایمن شده باشند.

مهدی شفیعی سخنگوی دانشگاه علوم‌‌پزشکی کرمان نیز با بیان اینکه سیر نزولی کرونا در این پیک تندتر از پیک‌های قبل است اظهار داشت: زمانی که حدود ۷۰ درصد جمعیت کشور واکسیناسیون شود، دیگر درگیر اپیدمی‌های بزرگ نمی‌شویم.

سخنگوی دانشگاه علوم‌‌پزشکی کرمان با اشاره به آخرین آمار استان کرمان از وضعیت موارد مثبت بستری و مرگ و میر ناشی از کرونا عنوان کرد: در حال حاضر تعداد کل موارد بستری مثبت قطعی کرونا در بیمارستان‌های استان کرمان ۴۲۷ مورد است.

وی با بیان اینکه از این تعداد ۲۵۵ مورد در حوزه دانشگاه علوم پزشکی کرمان بستری هستند افزود: ۲۸ مورد در حوزه دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان، ۳۴ مورد در حوزه دانشگاه علوم پزشکی جیرفت، ۱۸ مورد در حوزه دانشگاه علوم پزشکی بم و ۹۲ مورد در حوزه دانشکده علوم پزشکی سیرجان تحت درمان قرار دارند.

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی کرمان با اشاره به بستری ۱۰۴ بیمار جدید قطعی کرونا در بیمارستان‌های استان کرمان گفت: تعداد کل موارد بستری مثبت کرونا در استان از ابتدای شیوع کووید ۱۹، تاکنون به ۳۹ هزار و ۹۰۸ مورد رسیده است.

وی به فوت ۷ بیمار کرونایی دیگر در استان کرمان اشاره کرد و افزود: مجموع جان باختگان کرونا در استان کرمان از ابتدا به ۴ هزار و ۷۴۵ نفر رسیده است.

شفیعی با بیان اینکه آمار واکسن تزریق شده نوبت اول کرونا در استان کرمان یک میلیون و ۴۸۵ هزار و ۸۲۰ مورد عنوان کرد و گفت: واکسن تزریق شده نوبت دوم کرونا در استان را ۶۴۰ هزار و ۱۶۸ مورد است.

انتهای پیام/۵۱۱/ی
آمار بستری‌های کرونایی در استان کرمان از ابتدای همه‌‌گیری به مرز ۴۰ هزار نفر رسید

منبع:تسنــیم
💬 آمار بستری‌های کرونایی در استان کرمان از ابتدای همه‌‌گیری به مرز ۴۰ هزار نفر رسید