آمار بالای جانباختگان کرونا در کرمان؛ دلتا ویروس جان یک نوزاد کرمانی را گرفت

گروه استان‌ها – در شرایطی روند نزولی کرونا در کرمان ادامه دارد که فوتی‌های آن همچنان زیاد بوده و دلتاویروس از میان همه گروه‌های سنی بیرحمانه قربانی می‌گیرد. – اخبار استانها – به گزارش فت فتو از کرمان، موج پنج کرونا در استان کرمان در حالی به روند نزولی خود ادامه می‌دهد که مسئولان از […]

گروه استان‌ها – در شرایطی روند نزولی کرونا در کرمان ادامه دارد که فوتی‌های آن همچنان زیاد بوده و دلتاویروس از میان همه گروه‌های سنی بیرحمانه قربانی می‌گیرد.

– اخبار استانها –

به گزارش فت فتو از کرمان، موج پنج کرونا در استان کرمان در حالی به روند نزولی خود ادامه می‌دهد که مسئولان از کاهش 30 درصدی مواردی بستری در بیمارستان‌های استان در این هفته نسبت به هفته قبل خبر می‌دهند و امیدوار هستند با تداوم این وضعیت به شرایط چند ماه قبل در استان کرمان برگردیم.

براساس آخرین آمار رسمی اعلام شده از سوی مسئولان در استان کرمان بیش از 850 بیمار قطعی بستری در بیمارستان‌های استان وجود دارد و با بستری 163 بیمار جدید کرونایی شمار کل موارد بستری مثبت کرونا در استان کرمان به مرز 37 هزار و 400 نفر رسیده است.

با این وجود شمار جانباختگان کرونا در بزرگ‌ترین استان کشور همچنان زیاد است و در شبانه روز گذشته 22 فوتی کرونا در استان کرمان ثبت شده است که در میان آنها یک نوزاد هم حضور دارد.

ادامه روند نزولی بستری‌های کرونا در کرمان

مهدی شفیعی سخنگوی دانشگاه علوم‌‌پزشکی کرمان با اشاره به آخرین آمار استان کرمان از وضعیت موارد مثبت بستری و مرگ و میر ناشی از کرونا اظهار داشت: در حال حاضر تعداد کل موارد بستری مثبت قطعی کرونا در بیمارستان‌های استان کرمان 852 مورد است.

وی با بیان اینکه از این تعداد 508 مورد در حوزه دانشگاه علوم پزشکی کرمان بستری هستند افزود: 34 مورد در حوزه دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان، 128 مورد در حوزه دانشگاه علوم پزشکی جیرفت، 60 مورد در حوزه دانشگاه علوم پزشکی بم و 122 مورد در حوزه دانشکده علوم پزشکی سیرجان تحت درمان قرار دارند.

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی کرمان با اشاره به بستری 163 بیمار جدید قطعی کرونا در بیمارستان‌های استان کرمان گفت: تعداد کل موارد بستری مثبت کرونا در استان از ابتدای شیوع کووید 19، تاکنون به 37 هزار و 399 مورد رسیده است.

وی به فوت 22 بیمار کرونایی دیگر در استان کرمان اشاره کرد و افزود: مجموع جان باختگان کرونا در استان کرمان از ابتدا به 4 هزار و 434 نفر رسیده است.

شفیعی با بیان اینکه آمار واکسن تزریق شده نوبت اول کرونا در استان کرمان 792 هزار و 662 مورد عنوان کرد و گفت: واکسن تزریق شده نوبت دوم کرونا در استان را 426 هزار و 421 مورد است.

واکسیناسیون کرونا با هر 3 نوع واکسن برکت، سینوفارم و آسترازنکا در کرمان

وی با اشاره به اینکه در استان ظرفیت تزریق روزانه بین 25 تا 30 هزار دوز واکسن وجود دارد بیان کرد: در حال حاضر از هر سه نوع واکسن برکت، سینوفارم و آسترازنکا برای نوبت اول وجود دارد و ظرفیتی مازادی که از نوبت دوم واکسن‌ها موجود است برای نوبت اول استفاده می‌شود.

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی کرمان با بیان اینکه اولویت تزریق واکسن دانشجویان، با دانشجویان تحصیلات تکمیلی و بعد از آن با دانشجویان مقطع ارشد و کارشناسی است، گفت: مدیریت تزریق واکسن با خود دانشگاه‌ها است.

وی با بیان اینکه ثبت نام دانشجویان خارج از سامانه ثبت نام واکسن کرونا است ادامه داد: واکسیناسیون دانشجویان، از طریق تهیه لیست و فراخوان خود دانشگاه‌ها و با ارائه کارت دانشجویی انجام می‌شود.

معلمان بدون داشتن کارت واکسن حق حضور در کلاس ندارند

ماشاءالله میرزاحسینی معاون تربیت‌بدنی و سلامت آموزش و پرورش استان کرمان نیز با بیان اینکه بیش از 30 هزار نفر از کارکنان آموزش و پرورش استان کرمان با حضور در پایگاه‌های تجمیعی واکسیناسیون ویژه‌ی فرهنگیان، مرحله‌ اول واکسن کرونا را دریافت کردند اظهار داشت: مراکز واکسیناسیون فرهنگیان از پنجم مردادماه آغاز به کار کرده است.

وی با اشاره به اینکه دوز دوم واکسن فرهنگیان با توجه به زمان‌بندی لازم برای هر نوع واکسن، انجام می‌شود گفت: واکسیناسیون 30 درصد فرهنگیان به دلایل ابتلا یا مشکوک بودن به کرونا، داشتن بیماری زمینه‌ای و یا درخواست نوع خاصی از واکسن باقیمانده است.

بستری‌های کرونا در استان کرمان از مرز 37000 نفر گذشت / دلتا ویروس جان 2 کودک کرمانی را گرفت
بستری‌های کرونا در استان کرمان به مرز 900 بیمار رسید

معاون تربیت‌بدنی و سلامت آموزش و پرورش استان کرمان با بیان اینکه فرهنگیان جا ماند، تا قبل از آغاز سال تحصیلی، واکسن خود را دریافت خواهند کرد افزود: در صورت آموزش حضوری، هیچ معلمی بدون داشتن کارت واکسن حق حضور در کلاس را ندارد و عدم تزریق واکسن معلمان به دلایل غیرپزشکی قطعاً تبعات حقوقی خواهد داشت.

وی با اشاره به اینکه زیرساخت‌های مناسب برای آموزش حضوری در مدارس ایجاد شده و این آمادگی وجود دارد که هر زمان شرایط مساعد شود، کلاس‌های درس به صورت حضوری دایر شوند گفت: با پیگیری‌های انجام شده قبل از شروع سال تحصیلی جدید سرانه بهداشتی به حساب مدارس واریز می‌شود.

انتهای پیام/511/ش
آمار بالای جانباختگان کرونا در کرمان؛ دلتا ویروس جان یک نوزاد کرمانی را گرفت

منبع:تسنــیم
? آمار بالای جانباختگان کرونا در کرمان؛ دلتا ویروس جان یک نوزاد کرمانی را گرفت