آغاز واکسیناسیون دانش‌آموزان، متولد سال های ۸۲ تا ۸۳

معاون تربیت بدنی و سلامت آموزش و پرورش استان کرمان از آغاز واکسیناسیون دانش‌آموزان، متولد سال های ۸۲ تا ۸۳ خبر داد. به گزارش فت فتو؛ ماشاالله میرزا حسینی درباره بازگشایی مدارس گفت: آموزش مدارس از روز شنبه سوم مهرماه در سطح استان آغاز می‌شود اما آموزش حضوری در مدارسی با جمعیت دانش آموزی کمتر […]

معاون تربیت بدنی و سلامت آموزش و پرورش استان کرمان از آغاز واکسیناسیون دانش‌آموزان، متولد سال های ۸۲ تا ۸۳ خبر داد.

به گزارش فت فتو؛ ماشاالله میرزا حسینی درباره بازگشایی مدارس گفت: آموزش مدارس از روز شنبه سوم مهرماه در سطح استان آغاز می‌شود اما آموزش حضوری در مدارسی با جمعیت دانش آموزی کمتر از 15 نفر و مدارس روستایی و عشایری انجام می شود.

وی افزود: در مدارس بزرگ و پر تراکم تا پایان مهرماه، آموزش به صورت مجازی بوده و از پایان مهرماه و در نیمه اول آبان ماه به صورت نوبت‌بندی و برنامه‌ریزی شده، شاهد بازگشایی مدارس خواهیم بود.

میرزا حسینی با اشاره به این که از اول تا نیمه آبان،‌ مدارس بر اساس جمعیت نوبت‌بندی شده و کلاس‌های حضوری را دایر می‌کنند، توضیح داد: تا آن زمان وضعیت بیماری هم فروکش خواهد کرد و واکسیناسیون هم نگرانی‌ها را کمتر کرده و براساس آمادگی و نوبت‌بندی آموزش حضوری هم انجام خواهد شد.

معاون تربیت بدنی و سلامت آموزش و پرورش استان کرمان در خصوص واکسیناسیون دانش‌آموزان تصریح کرد:  نوبت اول واکسیناسیون از طریق سامانه وزارت بهداشت اعلام شده و هم اکنون برای متولدان ۸۲ تا ۸۳در حال انجام است و برای گروه‌های بعدی هم مجدداً اطلاع‌رسانی می‌شود، یکی از پیشنهادها هم این است که اگر بتوان هماهنگی‌ها را انجام داد بخشی از این واکسیناسیون در مدارس انجام شود.

میرزا حسینی در پاسخ به این سوال که تا واکسیناسیون دانش‌آموزان به طور کامل، انجام نشده مدارس بازگشایی حضوری ندارند، اظهار کرد: نمی‌توان این را گفت چون ممکن است فرایند واکسیناسیون طولانی شود و هنوز این موضوع قابل پیش‌بینی نیست، بنابراین ممکن است زمان‌بندی یک مقدار تأخیر داشته باشد، اما در راستای بازگشایی‌ها، واکسیناسیون هم انجام خواهد شد.

وی در پایان افزود: واکسیناسیون سنین ۱۲تا ۱۸سال اطمینان‌دهی زیادی به خانواده‌ها برای حضور دانش‌آموزان در مدارس می‌دهد، بنابر این از خانواده‌ها تقاضا داریم در این زمینه همکاری کنند تا روند واکسیناسیون با سرعت بیشتری انجام شود و بتوانیم هر چه زودتر وارد واکسیناسیون گروه‌های بعدی شویم.
آغاز واکسیناسیون دانش‌آموزان، متولد سال های ۸۲ تا ۸۳

منبع:بــرنا
?
آغاز واکسیناسیون دانش‌آموزان، متولد سال های ۸۲ تا ۸۳