آخرین تصمیم‌‌های ستاد اربعین استان کرمان/ از بسته بودن مرزهای زمینی تا برگزاری مراسم جاماندگان

گروه استان‌ها – مدیرکل امنیتی استانداری کرمان با اشاره به آخرین تصمیمات ستاد اربعین استان کرمان گفت: برگزاری مراسم جاماندگان منوط به تصمیمات ستاد کرونا است. – اخبار استانها – حمید شمس‌الدینی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در کرمان ، با اشاره به اینکه براساس آخرین تصمیمات اتخاذ شده، امسال نیز همچون سال گذشته حضور […]

گروه استان‌ها – مدیرکل امنیتی استانداری کرمان با اشاره به آخرین تصمیمات ستاد اربعین استان کرمان گفت: برگزاری مراسم جاماندگان منوط به تصمیمات ستاد کرونا است.

– اخبار استانها –

حمید شمس‌الدینی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در کرمان ، با اشاره به اینکه براساس آخرین تصمیمات اتخاذ شده، امسال نیز همچون سال گذشته حضور تعداد زیادی از مشتاقان امام حسین (ع) را در مراسم پیاده‌روی اربعین نداریم اظهار داشت: امیدواریم با برچیده شدن ویروس کرونا از سال آینده شاهد حضور پرشور همه مشتاقان در این مراسم باشیم.

وی با عنوان اینکه در حال حاضر دولت عراق تنها با اعزام 30 هزار نفر از کشور ایران برای راهپیمایی اربعین موافقت کرده است افزود: از آنجا که حضور 100 هزار نفر برای دستاندرکاران، موکبداران و عوامل پیش‌بینی شده بود مقرر شد که این سهمیه 30 هزار نفری فقط به موکبداران و عوامل اختصاص داده شود.

حضور قریب 700 نفر از عوامل و موکبداران کرمانی در اربعین امسال

مدیرکل امنیتی و انتظامی استانداری کرمان با بیان اینکه این عوامل نیز به صورت هوایی و با شرایطی که ستاد ملی اربعین اعلام کرده در این مراسم حضور پیدا می‌کنند افزود: چیزی بین 600 تا 700 نفر از عوامل و موکبداران استان کرمان در حال آماده شدن برای حضور در این مراسم معنوی هستند.

وی با اشاره به اینکه سهمیه استانی به هیچ عنوان تعیین نشده و موکب‌هایی که امکانات بیشتری در کشور عراق دارند می‌توانند در این مراسم حاضر شوند ادامه داد: از آنجا که مرزهای زمینی به طور کامل بسته است تنها موکب‌هایی می‌توانند در آیین پیاده‌روی اربعین فعالیت داشته باشند که امکانات آنها در کشور عراق بوده و بتوانند از این امکانات استفاده کنند از طرف دیگر این موکب‌ها باید مایحتاج خود را نیز از کشور عراق تأمین کنند.

شمس‌الدینی با بیان اینکه تا این لحظه رسماً فقط 30 هزار نفر سهمیه اعلام شده، البته اخباری از دو برابر شدن سهمیه نیز داشتیم که هنوز رسماً چیزی به ما اعلام نشده است افزود: احتمال کمی وجود دارد که در سفر فردای نخست وزیر عراق به کشور ما تغییراتی در سهمیه اعمال شود که البته احتمال آن بسیار کم است.

فرودگاه استان کرمان مبداء پروازی سفر اربعین نیست

وی با اشاره به اینکه فرودگاه استان کرمان مبداء پروازی برای سفر اربعین نیست، مرزهای زمینی بسته است و امسال اعزام عمومی زائران را نداریم گفت: در خواست داریم مشتاقان زیارت اباعبدالله (ع) به هیچ عنوان به مرزها مراجعه نکنند.

مدیرکل امنیتی و انتظامی استانداری کرمان با بیان اینکه هیچ اعزامی عمومی برای اربعین نداریم، عبور از مرز تخلف و جرم است و درخواست داریم مردم در این ایام مراقب سودجویان باشند تأکید کرد: در حال حاضر امکان تردد از مرزها برای حضور در این مراسم وجود ندارد.

در جلسه ستاد اربعین استان کرمان چه گذشت؟
استاندار کرمان: زائران اربعین در اولویت تزریق دوز دوم واکسن کرونا قرار دارند
جزئیات ثبت‌نام زائران پیاده روی اربعین در استان کرمان اعلام شد

وی با اشاره به اینکه برای برگزاری جاماندگان اربعین در ستاد مدیریت کرونای امروز یا هفته آینده تصمیم‌گیری می‌شود گفت: ستاد اربعین و ستاد کرونا با هم هماهنگی کامل دارند و کلیه تصمیمات ستاد اربعین بر مبنای تصمیمات اتخاذ شده در ستاد کرونا است.

انتهای پیام/511/ی
آخرین تصمیم‌‌های ستاد اربعین استان کرمان/ از بسته بودن مرزهای زمینی تا برگزاری مراسم جاماندگان

منبع:تسنــیم
? آخرین تصمیم‌‌های ستاد اربعین استان کرمان/ از بسته بودن مرزهای زمینی تا برگزاری مراسم جاماندگان