آئین اختتامیه جشنواره سراسری مطبوعات، خبرگزاری‌ها و پایگاه‌های خبری

جشنواره رسانه‌ای «سردار آسمانی» با معرفی نفرات برگزیده به کار خود پایان داد به گزارش فت فتو؛آئین اختتامیه جشنواره سراسری مطبوعات، خبرگزاری‌ها و پایگاه‌های خبری «سردار آسمانی» با موضوع سردار شهید حاج قاسم سلیمانی، شب گذشته با معرفی برگزیدگان و با حضور مسولان استانی و شهرستانی و اهالی رسانه درمحوطه میهمانسرای گل گهر سیرجان برگزار […]

جشنواره رسانه‌ای «سردار آسمانی» با معرفی نفرات برگزیده به کار خود پایان داد

به گزارش فت فتو؛آئین اختتامیه جشنواره سراسری مطبوعات، خبرگزاری‌ها و پایگاه‌های خبری «سردار آسمانی» با موضوع سردار شهید حاج قاسم سلیمانی، شب گذشته با معرفی برگزیدگان و با حضور مسولان استانی و شهرستانی و اهالی رسانه درمحوطه میهمانسرای گل گهر سیرجان برگزار شد.

در این مراسم حجت الاسلام سیدمحمود حسینی امام‌جمعه سیرجان با بیان اینکه هدف، بیان مکتب حاج قاسم است، گفت: مکتب او یعنی مکتب اسلام ناب محمدی است و وظیفه ما تبیین اسلام ناب و مکتب حاج قاسم است.

در ادامه مراسم اختتامیه محمدرضا نژادحیدری مدیرعامل خانه مطبوعات استان کرمان با اشاره به اینکه این جشنواره به صورت تخصصی و سراسری و با حمایت شرکت گل گهر برگزار شد، گفت: از بین ۵۱۰ اثر رسیده به دبیرخانه جشنواره ۳۱۶ اثر به مرحله داوری نهایی رسیدند. ۲۵ استان کشور در جشنواره شرکت کردند و کرمان با ۱۸۶ اثر بیشترین تعداد آثار را داشت.

مدیر حراست شرکت گل گهر نیز در این آئین گفت: حاج قاسم سلیمانی فقط متعلق به دنیای اسلام نبود بلکه متعلق به تمام عدالت خواهان جهان و کسانیکه داعیه دفاع از مظلومان را دارند، بود.

مهندس حسین شاهمرادی افزود: این جشنواره به منظور تبیین و ترویج دستاورد‌های سردار سلیمانی برگزار شد و از آنجا که شرکت گل گهر خود را در قبال مسائل فرهنگی مسئول می‌داند، برنامه‌ها و جشنواره‌های دیگری را همچون گذشته برگزار خواهد کرد.
مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمان گفت: ظرفیت سیرجان در حوزه فرهنگ و رسانه بالاست و، چون مدیران اجرایی و دولتی نگاه ویژه‌ای به فرهنگ دارند، شاهد رویداد‌های مستمری در سیرجان هستیم.

محمدرضا علیزاده افزود: جشنواره حاضر هم از جنبه رسانه‌ای و هم موضوع آن که درباره سردار سلیمانی است، حائز اهمیت است.

 

در این آئین فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه سیرجان نیز گفت: مقام معظم رهبری فرمودند به شهید سلیمانی به شکل یک مکتب و مدرسه درس آموز نگاه کنید.

معاون استاندار کرمان نیز ضمن ابلاغ پیام استاندار کرمان به این جشنواره، گفت:، چون در زمان جنگ سرباز حاج قاسم بودم فکر می‌کردم کسانی که او را می‌شناسند و دیده اند، دوستش دارند، ولی بعد از شهادتش متوجه شدم کسانی وجود دارند که او را ندیده اند، ولی شناخت و مهر بیشتری نسبت به او دارند.

آقای حسین محرابی تاکید کرد: خیلی خوب است شرکت‌های اقتصادی کار‌های فرهنگی عمیق انجام بدهند و از شرکت گل گهر برای پیگیری ایده چنین جشنواره‌ای تشکر میکنم.

آقای ابوذر حلوایی مدیر روابط عمومی گل گهر هم گفت: این رخداد رسانه‌ای به هدف نکوداشت یاد و نام سردار دل‌ها حاج قاسم سلیمانی برگزار شد و از بیش از ۵۱۰ اثر از ۲۵ استان کشور به دبیرخانه ارسال شد که از بین آنان ۲۱ اثر مشمول دریافت جایزه جشنواره شدند.

در پایان این آئین، برگزیدگان جشنواره معرفی و از آنان تجلیل شد:
در رشته تیتر هیات داوران اثری را شایسته رتبه‌ی اول؛ رتبه دوم به صورت مشترک به نسیم سلیمانی از هفته نامه تجارت معدن و فولاد و هدی رضوانی از فصلنامه معراج تعلق گرفت و رتبه سوم به صورت مشترک به عبدالله الماسی از خبرگزاری فت فتو استان کرمانشاه و نجمه حسنی از فت فتو استان کرمان تعلق گرفت.

در رشته مصاحبه محسن فاطمی نژاد از روزنامه قدس مشهد، مریم سادات آجودانی از خبرگزاری فارس استان تهران و هادی کاربخش از هفته نامه یزدان کرمان به ترتیب اول تا سوم شدند.

در رشته گزارش مهری فروغی از خبرگزاری تسنیم استان اصفهان نفر اول و رتبه دوم به صورت مشترک به مصطفی قطبی جشوقانی از خبرگزاری فت فتو مشهد و هدی رضوانی از فصلنامه معراج تعلق گرفت و مینا مولایی از روزنامه جام جم تهران رتبه سوم را کسب کرد.

در رشته یادداشت و سرمقاله احمدرضا تخشید از هفته نامه پاسارگاد سیرجان نفر اول شد و رتبه دوم به صورت مشترک به رقیه توسلی از روزنامه قدس و خلیل همایی‌راد از خبرگزاری میزان تعلق گرفت و کبری سعادتی از دوهفته نامه آزنا از استان اردبیل سوم شد.

در رشته طراحی و صفحه آرایی نرگس بامری از روزنامه کرمان امروز، فریدون حسینی از هفته نامه آذریورد اردبیل و محمد کرمی از روزنامه صبح ساحل استان هرمزگان به ترتیب اول تا سوم شدند.

در رشته عکس محمدحسن صلواتی از شهرآرانیوز مشهد، مهدیه غفوریان از خبرگزاری فارس شهر مشهد و ابوذر احمدی زاده. از فت فتو استان کرمان به ترتیب رتبه‌های اول تا سوم را به خود اختصاص دادند.

 

 
آئین اختتامیه جشنواره سراسری مطبوعات، خبرگزاری‌ها و پایگاه‌های خبری

منبع:صـداوسیـما مرکز کرمان
? آئین اختتامیه جشنواره سراسری مطبوعات، خبرگزاری‌ها و پایگاه‌های خبری